Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie pomimo wielkiej konkurencji na rynku szkół wyższych radzi sobie jak może najlepiej i walczy niczym lew o każdego potencjalnego studenta, otwierając coraz to nowe kierunki kształcenia. Na pytanie iLoveNysa odpowiadał Prorektor ds. studenckich i dydaktyki dr inż. Mariusz Kołosowski.
iLoveNysa: Ruszyła rekrutacja na kolejny semestr. Czym PWSZ w tym roku chce przyciągnąć nowych studentów?
Mariusz Kołosowski: W tym roku chcemy zachęcić studentów przede wszystkim nowym kierunkiem tj. Psychofizyczne kształtowanie człowieka, w ramach której uczelnia proponuje dwie specjalności: trener osobisty i rekreacja psychoruchowa. Liczymy, że będzie się on cieszył dużą popularnością, ponieważ jeszcze przed rozpoczęciem rekrutacji do uczelni docierały zapytania zarówno od potencjalnych nowych studentów jak i osób, które już uczęszczają na PWSZ. Ponadto mamy także nowości w ramach poszczególnych kierunków. Otwieramy nowe specjalności na Dietetyce będzie to Dietetyka Sportowa, na Bezpieczeństwie Wewnętrznym jest to Zarządzanie Systemem Bezpieczeństwa, a na Zarządzaniu i Inżynierii Produkcji oferujemy Zarządzanie Innowacyjnymi Projektami.
iLN: Czy w tym roku jest szansa na wzrost liczby studentów?
MK: Cały czas na to liczymy, chociaż demografia jest nieubłagana. Od kilku lat mamy niż demograficzny, nie mniej jednak na Państwowej Wyższe Szkole Zawodowej obserwowaliśmy rekrutację na bardzo podobnym poziomie, a w zeszłym roku ta rekrutacja była nawet nieco wyższa niż poprzednia. Także liczymy na to, że nasza oferta i wysoki poziom kształcenia spotkają się z zainteresowaniem studentów.
iLN: Został Pan wybrany już na drugą kadencję prorektora. Czy przez te poprzednie lata udało się poznać obiekty PWSZ i kadrę?
MK: Poprzednio miałem 4 lata, żeby zapoznać się z uczelnią. Wiadomo – od czasu do czasu coś jest w stanie mnie zaskoczyć, ponieważ mamy mamy naprawdę sporą ilość obiektów i pracowników. Nie jest tak, że jesteśmy w stanie ogarnąć wszystko, ale myślę, iż uczelnię znam bardzo dobrze i trudno mnie zaskoczyć.
iLN: Dziękujemy za rozmowę.
MK: Również dziękuję.