Zaczynamy play-offy!

Najbliższe dni to święto siatkówki w Nysie. Rozpocznie się treningiem z Pawłem Zagumnym i złotkami Niemczyka. Później, cztery czołowe drużyny Ligi Siatkówki Kobiet zmierzą się w ramach Pucharu Polski, a na końcu rozgrywki fazy play – off rozpocznie Stal Nysa.

Siatkarze Stali rundę zasadniczą zakończyli na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 54 punktów. W fazie play – off zmierzą się z drużyną Gwardii Wrocław, z którą nie tak dawno przegrali we wrocławskiej Hali Orbita.

W pierwszych dwóch meczach z wrocławską drużyną, Stalowcy wystąpią w roli gospodarza. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Spotkanie numer jeden i dwa już w poniedziałek i wtorek w Hali Nysa (11 i 12 marca). Później rywalizacja przeniesie się do Wrocławia, gdzie w sobotę (16 marca) rozegrany zostanie mecz numer trzy. Jeśli żadna z drużyn nie wygra pierwszych trzech meczów, kolejne mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną w niedzielę (17 marca) we Wrocławiu oraz w Nysie (20 marca). Wszystkie spotkania zaplanowane są na godzinę 18:00.

Stal Nysa i Gwardia Wrocław w tym sezonie mierzyły się ze sobą dwukrotnie. W pierwszym meczu górą byli siatkarze z Nysy, wygrywając w czterech setach. Jednak w przedostatnim spotkaniu rundy zasadniczej rozstrzygnięcie było nieco zaskakujące – wrocławianie we własnej hali wręcz zdemolowali Stalowców, pewnie wygrywając 3:0.

Zatem na chwilę obecną stan rywalizacji obu drużyn to 1:1. Jak będzie po I fazie rundy play – off? Niewątpliwie drużyna z Dolnego Śląska to rywal “niewygodny” – niejednokrotnie w tym sezonie pokazali swoją ambicję i waleczność.

Bilety na spotkania w Nysie możecie kupić >>TUTAJ<<.

Zdjęcie: Piotr Marchwiński

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.