Trwają zapisy do siódmej edycji Biegu Nyskiego, który odbędzie się 8 czerwca 2019 roku w sobotę. W tym roku na uczestników czeka kolejna zmiana wpływająca na atrakcyjność wydarzenia. Start biegu przeniesiony został na godzinę 19:00 i odbędzie się on spod Hali Widowiskowo-Sportowej w Nysie.

Ze względu na remont śródmieścia trasa z poprzedniego roku pozostaje bez zmian i wiodła będzie wzdłuż wału Jeziora Nyskiego. Kolejny raz odbędzie się „Mila Rodzinna Biegu Nyskiego” na dystansie ok. 1,5 km, w którym udział mogą wziąć wszyscy, bez względu na wiek. Uczestnictwo w „Mili Rodzinnej” będzie bezpłatne – najważniejsza jest dobra zabawa dla całych rodzin i jak największa frekwencja. Dla osób startujących na tym dystansie przewidziano jednakową koszulkę bawełnianą z okolicznościowym nadrukiem. Zgłoszenia do biegu na krótszym dystansie tylko w dniach 7 czerwca od godziny 16:00 do 18:00 i 8 czerwca 2019r, w Biurze Zawodów w Hali Nysa od godziny 10:00 do 17:00. Start biegu rodzinnego, przewidziano na 18:00. Organizatorem imprezy jest Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „GIM 2”w Nysie, oraz grupa biegowa „NYSA BIEGA”. Partnerem organizatorów jest Gmina Nysa i Agencja Rozwoju Nysy.

Uczestnikiem zawodów na dystansie 10 km, mogą być osoby, które do dnia 8 czerwca 2019 r. ukończą 16 lat, opłacą wpisowe oraz w biurze zawodów podpiszą stosowne oświadczenie o stanie zdrowia. Zgłoszenia można dokonywać drogą elektroniczną: informacje i formularze dostępne są na stronie organizatora. Zapisy internetowe trwają do 1 czerwca.

Mapka poglądowa VII Biegu Nyskiego

Mapka poglądowa VII Biegu Nyskiego

Ze względów technicznych w tym roku przewidziano limit uczestników: na dystansie 10 km – 900 osób a w Mili Rodzinnej – 400 osób. Biegacze zostaną nagrodzeni w 20 kategoriach.

Takie medale otrzymają uczestnicy biegu

Takie medale otrzymają uczestnicy biegu

Po raz piąty podczas Biegu Nyskiego odbędą się Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny Nauczycieli na dystansie 10 km. Na każdego zawodnika na mecie czekać będą pamiątkowe medale, na zwycięzców oczywiście nagrody finansowe. Po biegu odbędzie się losowanie cennych nagród, szansę ma każdy kto ukończy bieg główny.

Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla całych rodzin, m.in. Miasteczko Lekkoatletyczne, punkt informacyjny Diebetica, stoisko Yerba Mamy z orzeźwiającą Yerba Mate oraz Bus Zdrowia i całe stoisko „Fundacji ZIKO dla Zdrowia“, w którym nieodpłatnie każdy będzie mógł wykonać m.in. badanie cery, pomiar ciśnienia oraz dermokonsultację. Podczas VII Biegu Nyskiego, będzie także możliwość oddania krwi w autobusie RCKiK z Opola.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.