Siłacze powalczą o puchar Nysy

Zawody strongmanów w Nysie. Zainteresowani będą mogli obejrzeć pokazy profesjonalistów oraz siłowe konkurencje.

W związku z prężnie rozwijającą się specjalnością trener personalny w Instytucie Nauki o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie wykładowcy oraz studenci organizują wydarzenia, które pogłębiają ich pasje, a także zachęcają mieszkańców do aktywności fizycznej.

Studentów kierunku można obserwować podczas treningów wysiłkowych na Stadionie Miejskim lub Jeziorze Nyskim. Żacy organizują także cyklicznie maratony fitness. Tym razem trenerzy stawiają na strongmanów. Już 24 maja na Stadionie przy ulicy Kraszewskiego odbędą się zmagania o I Amatorski Puchar Siłaczy Nysa 2019.

Jak się okazuje dyscyplina ta nie jest jedynie skierowana do mężczyzn, bo podczas wydarzenia zaprezentują się także panie. Dla zainteresowanych kobiet zaplanowano takie konkurencje jak przetaczanie opony, spacer z nosidłem, „spacer kaczora”, a także „waga płaczu przodem”.

Panowie będą rywalizować w „spacerze buszmena”, „wyciskaniu szkockiej belki”, czy „spacerze farmera”. Uczestnicy wydarzenia będą mieli także okazje, by zobaczyć zmagania profesjonalistów. Podczas wydarzenia pojawi się m.in. multimedalista mistrzostw Polski Michał Tichanów, który zaprezentuje swoje umiejętności.

W zawodach udział mogą wziąć dorośli, ale również młodzież. Zapisy przyjmowane są do 20 maja. W dniu wydarzenia mile widziani są kibice, którzy będą dopingować swoim faworytom.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.