Puchar jedzie do Polic!

Siatkarki Chemika Police zostały zwyciężczyniami finału Pucharu Polski w piłce siatkowej kobiet. W meczu finałowym pokonały Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:23, 25:21, 25:22). MVP spotkania wybrana została Chiaka Ogbogu.

Pomimo rozstrzygnięcia w trzech setach mecz nie był jednostronny. W każdym secie toczyła się walka, jednak to policzanki, stawiane przecież w roli faworytek, zachowały więcej zimnej krwi. To siódmy tytuł drużyny z Polic, który wraca do nich po rocznej przerwie.

Pierwszą partię dobrze otworzyły siatkarki Developresu (2:4). Po dwóch skutecznych atakach Martyny Łukasik na tablicy wyników widniał już remis po 4. Jednak po udanym ataku Katarzyny Zaroślińskiej – Król, rzeszowianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (6:8). Nie trwało to jednak długo, bowiem po świetnym bloku wczorajszej MVP – Martyny Łukasik – na tablicy znów wyświetlał się remisowy wynik (8:8). Drużyny zmieniały się na prowadzeniu, jednak żadnej z nich nie udało się utrzymać przewagi większej niż jeden punkt (11:12, 14:15). W końcu udało się to siatkarkom Developresu, które uzyskały trzypunktową przewagę (15:18). Przy stanie 19:15 o czas poprosił trener Chemika Police. Po przerwie jego podopieczne zmniejszyły stratę do dwóch oczek, a o przerwę tym razem poprosił Lorenzo Micelli. Po przerwie Chemik Police odrobił straty, doprowadzając do remisu (20:20), a nawet obejmując jednopunktowe prowadzenie (21:20). Wtedy o czas poprosił szkoleniowiec drużyny z Rzeszowa. Po przerwie to policzanki prowadziły grę i zwiększyły swoje prowadzenie do dwóch oczek (23:21). Siatkarki z Rzeszowa nie poddawały się i próbowały dogonić policzanki, jednak seta zakończył skuteczny blok Bianki Busy (25:23).

Początek drugiej partii spotkania był wyrównany (5:4). Przy stanie 8:5 dla Chemika Police, o przerwę poprosił trener rzeszowianek – Lorenzo Micelli. Po punktowej zagrywce Martyny Grajber przewaga Chemika wzrosła do pięciu punktów (12:7), jednak rzeszowiankom udało się odrobić dwa oczka (13:10). Gdy przewaga policzanek znów wzrosła do pięciu punktów (17:12), o drugi czas poprosił trener drużyny z Polic. Po przerwie rzeszowianki dopisały do swojego konta dwa oczka, jednak chwilę potem strata znów wynosiła pięć punktów (20:15). Po asie serwisowym Agnieszki Bednarek, policzanki prowadziły sześcioma punktami (22:16), a gdy przewaga zmalała do czterech punktów o przerwę poprosił trener Chemika Police – Marcello Abbondanza. Nie wybiła ona jednak rzeszowianek z rytmu, bowiem odrobiły kolejne dwa oczka i ich strata wynosiła już tylko dwa punkty (22:20). Serię punktów dla Developresu przerwała zagrywka w aut. Siatkarki Chemika nie pozwoliły wyrwać sobie seta z rąk i zakończyły go skutecznym blokiem (25:21).

Trzeciego seta dobrze otworzyły siatkarki Developresu Rzeszów (0:2), jednak chwilę potem policzanki wyszły na prowadzenie (3:2) za sprawą asa serwisowego Bianki Busy. Nie trwało to jednak długo, bowiem chwilę potem na prowadzeniu były już siatkarki z Rzeszowa (4:6). Zawodniczki z Polic nie odpuszczały i doprowadziły do remisu po 8, a po skutecznym bloku i błędzie rywalek uzyskały dwupunktową przewagę (10:8). Rzeszowianki doprowadziły do remisu (14:14), a o czas poprosił trener Chemika – Marcello Abbondanza. Po przerwie policzanki zdobyły dwa punkty, wychodząc na prowadzenie (17:15). Developres nie odpuszczał i doprowadził do remisu po 18. Po czasie dla trenera z Rzeszowa (19:18), jego podopieczne wyszły na jednopunktowe prowadzenie, jednak po błędzie na zagrywce na tablicy wyników znów widniał remis (20:20). Przy stanie 21:22 o czas poprosił szkoleniowiec Chemika Police. Po przerwie gra była wyrównana, jednak to siatkarki z Polic zachowały zimną krew, a seta zakończyły punktowym blokiem (25:22).