Poseł Rajmund Miller chce wspierać młodych zawodników sztuk walki

Z racji swojego zawodu łączy walkę o służbę zdrowia z polityką. Mowa o pośle Rajmundzie Millerze, który szuka środków na wsparcie jednej ze szkół sztuk walki.

Przemek Kierpacz wrócił z Mistrzostw Świata we Włoszech i wraz ze swoimi podopiecznymi przywiózł znaczące medale. Zawodnikom KO Bloodline Gym z Nysy udało się wywalczyć złote, srebrne oraz brązowe medale. Sam trener wrócił z podwójnym srebrem w kategorii K1 i Low Kick.

Sportowcy zajmują imponujące miejsca, jednak każda pasja wymaga nakładów finansowych. Aby najmłodsi mogli wyjeżdżać na zawody i rozwijać swoje umiejętności rodzice muszą przeznaczać na to nie małe pieniądze. Dlatego każde wsparcie grupy jest mile widziane.

Przydałaby się nam pomoc. Przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, którzy tu ciężko trenują. Każde zawody to duży nakład finansowy rodziców. Wyjazdy, opłaty startowe, noclegi bardzo dużo kosztują. Jeżeli byłaby jakaś możliwość pomocy dla zawodników bylibyśmy wdzięczni. Byłoby nam dużo łatwiej. – mówi Przemek Kierpacz

Podczas ostatniego wyjazdy do Włoch pomógł poseł Rajmund Miller. Parlamentarzysta spotkał się po raz kolejny z zawodnikami podczas treningu, by zadeklarować dalsze wsparcie finansowe.

Ja się bardzo ciesze, że mam kontakt z tą grupą i że wraz z Panem Bogusławem Wierdakiem będziemy mogli w jakiś sposób pomagać tej grupie, ponieważ sport jest również brany pod uwagę w programach Sejmiku Samorządowego oraz Urzędu Marszałkowskiego. Będziemy starali się uzyskać środki na realizację programów, czy też postulatów, które ta grupa zgłosi. Będziemy się starali o granty zarówno na wyjazdy jak i na inne potrzeby tej dziedziny sportu. – mówi poseł Rajmund Miller

Jak się okazuje poseł Rajmund Miller kiedyś sam ćwiczył karate, więc sztuki walki są mu bliskie i dobrze znane.  Przed zawodnikami kolejne sukcesy. Trzymamy kciuki.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.