Polonia ze zwycięstwem

Polonia Nysa rozegrała wczoraj spotkanie z Victorią Chróścice w ramach 17. kolejki IV ligi opolskiej w piłce nożnej. Nysianie wyszli z pojedynku zwycięsko, pokonując gości 2-1. Bramki dla nyskiej drużyny strzelali Marcin Ściański oraz Adam Setla.

Mecz zapowiadał się interesująco. Obie drużyny rozpoczęły rundę wiosenną od porażek – Nysa z Piastem Strzelce Opolskie, a Chróścice ze Startem Namysłów. O tym, że stosunkowo słabszego rywala nie można lekceważyć, pokazał mecz rundy jesiennej. Wtedy nyscy piłkarze zremisowali z Victorią Chróścice 1:1.

Tak jak można było się spodziewać, mecz przyniósł wiele emocji. W 28. minucie spotkania prowadzenie objęli goście, dla których bramkę z rzutu karnego zdobył Mateusz Tomczak. W doliczonym czasie pierwszej połowy do remisu doprowadził Marcin Ściański, a asystę zaliczył Adam Setla. Zwycięską bramkę w 87. minucie spotkania zdobył Adam Setla, który w tym meczu nie wykorzystał dwóch stuprocentowych sytuacji. Swoje szanse mieli także przyjezdni, jednak do bramki trzykrotnie nie trafił Pavlo Koval.

Dzięki wczorajszej wygranej KS Polonia Nysa awansowała w ligowej tabeli. Z dorobkiem 29 punktów plasuje się na 5. pozycji. Kolejny mecz nysianie rozegrają w przyszłą sobotę. Zmierzą się na wyjeździe z Małapanew Ozimek – liderem IV ligi opolskiej.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.