Polonia za trzy punkty

W sobotę Polonia Nysa rozegrała mecz z Pogonią Prudnik w ramach 24. kolejki IV ligi mężczyzn. Pierwszy mecz pod wodzą nowych trenerów, Marcina Krótkiewicza i Marka Byrskiego,  przyniósł trzy punkty, bowiem Polonia pokonała drużynę z Prudnika 3:1. To dziesiąta wygrana nyskiej drużyny w tym sezonie.

Pierwsze minuty meczu były dość senne. Dopiero w 13. minucie kibice byli świadkami akcji podbramkowej. Jak się po chwili okazało Adam Setla przelobował Roskosza i przyjezdni mogli cieszyć się prowadzeniem. Dalsza część pierwszej połowy przebiegała pod dyktando Polonii, która raz po raz tworzyła zagrożenie pod bramką przeciwnika. Pogoń skupiała się na grze z kontrataku. Fakt faktem, kilka z nich mogło zakończyć się bramką, ale strzały Leszczyńskiego i Charytanowicza przeleciały nad poprzeczką.

Druga odsłona przyniosła widzom więcej emocji, obie drużyny od samego początku podkręciły tempo, jednak lepiej wykorzystała to  Polonia, która w 53. minucie, za sprawą strzału Marcelo, podwyższyła prowadzenie. Kolejny fragment ponownie należał do Polonii, ale bramkę po rzucie karnym zdobyła Pogoń. Jeden z defensorów gości zagrał ręką, a sędzia nie miał najmniejszych wątpliwości do wskazania jedenastki. Do piłki podszedł Rudzki i zdobył dla Pogoni bramkę kontaktową. Od 71. Polonia prowadziła 1:2. Kilka minut później fantastycznej okazji nie wykorzystał Leszczyński. W 76. minucie meczu wynik ustalił wprowadzony w drugiej połowie Dawid Byrski.

Po tym spotkaniu Polonia Nysa zajmuje w tabeli 7. lokatę (38 punktów). Już w przyszłą sobotę piłkarze Polonii zmierzą się na własnym boisku ze Startem Namysłów, który z dorobkiem 32 punktów w ligowej tabeli plasuje się na 10. lokacie. Początek meczu o 17:00.

Pogoń Prudnik – Polonia Nysa 1-3 (0-1)
Bramki: 0-1 Setla – 13., 0-2 Marcelo – 48., 1-2 Rudzki (karny) – 80., 1-3 Byrski – 83.
Pogoń: Roskosz – Miałkas, Kopek, Gul, Moryl – Milewski, Charytanowicz (46. Szymków), Wicher (60. Bajorek), Scholz, Leszczyński – Rudzki.
Polonia: P. Kowalczyk – M. Bajor, Stasiak, T. Kowalczyk, Dworowenko – Setla (88. Duda), Perkowski, Bobiński, Majerski, Marcelo (84. Karwat) – Ściański (74. Byrski).

Źródło: Świat Futbolu

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.