Polonia Nysa rozpoczęła wiosenne zmagania

Polonia Nysa oficjalnie rozpoczęła wiosenne zmagania. Dziś zawodnicy rozegrali spotkanie ¼ Pucharu Polski na szczeblu OPZN. Pokonali 2:0 Piast Strzelce Opolskie. Tym samym, KS Polonia Nysa zameldowała się w półfinale tych rozgrywek. Bramki zdobywali Marcin Ściański oraz Adam Setla.

Wygrana pokazała, że podopieczni Andrzeja Polaka okres przygotowawczy przepracowali solidnie. Poza tym, jest dobrą wróżbą przed kolejnym meczem – już za tydzień Polonia Nysa ponownie zmierzy się z drużyną ze Strzelec Opolskich, jednak tym razem już w ramach 16. kolejki IV ligi mężczyzn. Z pewnością będzie to ważne spotkanie, bowiem Piast w ligowej tabeli traci do zespołu z Nysy niespełna dwa punkty.

Swoją debiutancką bramkę strzelił nowy nabytek KS Polonii Nysa:

Prowadziliśmy grę w pierwszej połowie, w drugiej nieco przeciwnicy przycisnęli jednak kontratakowaliśmy i udało się strzelić 2 bramkę. Grałem tylko 30 minut, nadal z obawą o mój stan zdrowia. Gol cieszy, ale najważniejsze że obyło się bez kontuzji. – mówił po meczu Adam Setla.

Warto także wspomnieć, że dziś zawodnikiem Polonii Nysa został Michał Karwat, który do Nysy trafił z drużyny… Piast Strzelce Opolskie, na zasadzie transferu czasowego, który obowiązuje do czerwca 2019 roku.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.