PlusLiga dla Nysy?

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, władze miasta oraz Stali Nysa poinformowały o zmianach w klubie, których powodem są starania o uzyskanie licencji do gry w PlusLidze.

Do tej pory za decyzje klubu odpowiedzialne było Stowarzyszenie Inicjatyw Sportowych Aktywna Nysa. Jak poinformował burmistrz miasta Kordian Kolbiarz, dziś powstała spółka akcyjna, która jest jednym z wymogów do uzyskania licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej:

Parę minut temu u notariusza dokonaliśmy aktu powołania spółki miejskiej pod nazwą Stal Nysa Spółka Akcyjna. W spółce udziały mają: Gmina Nysa 60%, 25% Spółka Nyska Energetyka Cieplna i 15% Agencja Rozwoju Nysy. Wymogiem formalnym ku temu, aby grać w PlusLidze i starać się o ten awans musi być formuła oparta o spółkę akcyjną, stąd też musieliśmy bardzo szybko doprowadzić do powstania tego typu tworu – spółki miejskiej w kooperacji ze spółkami komunalnymi.

Prezesem nowo powstałej spółki został Wiesław Kozieł – sympatykom siatkówki znany m.in. z DevelopRes Rzeszów czy Stoczni Szczecin.

Podczas konferencji prezes Stali Nysa S.A przedstawił swoje plany dotyczące klubu. Znalazły się tam nie tylko bieżące sprawy, ale także cele, które prezes zamierza zrealizować w przyszłości. Jako pierwsze wymienił cele marketingowe:

Ważnym celem będzie znalezienie sponsora, który wejdzie w nazwę marketingową klubu, będziemy o to walczyć, jakieś rozmowy już tam prowadzę. Będziemy chcieli współpracę ze sponsorami oprzeć na profesjonalnym pakiecie sponsorskim, żeby to wyglądało tak jak w klubach z PlusLigi. Odnośnie logotypu na strojach – znalazłem jak w lidze włoskiej, 48 miejsc na strojach zawodników i mam je zamiar zapełnić.

Dość ciekawe wydają się propozycje stworzenia pakietu Srebrnej Drużyny oraz program partnerstwa regionalnego.

Chciałbym, żeby powstał pakiet Srebrna Drużyna, żeby Ci wszyscy, którzy grali, byli idolami, sprawiali wielką radość, mieli swoje miejsce na płycie boiska. Program partnerstwa regionalnego będzie polegał na tym, że partnerem każdego meczu byłaby gmina, powiat z województwa opolskiego. – podczas konferencji mówił Wiesław Kozieł, przekonując, że sprawdza się to m.in. w Radomiu.

Zatem wszystko wskazuje na to, że nyska drużyna niebawem zagości na plusligowych parkietach.

Cel nadrzędny spółki jest jeden: awans do PlusLigi. Tu nie ma pośrednich środków. Musimy awansować w tym roku, jeśli tylko wszystko się uda, jeśli pech nas już zostawi w spokoju. – mówił Wiesław Kozieł.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.