Marzy Ci się bieg z przeszkodami? Spróbuj swoich sił na Forcie Wodnym

Fot. Michał Jacak

Nawet najwięksi twardziele kiedyś zaczynali. Dzięki sobotniemu wydarzeniu mieszkańcom Nysy nie straszne będą żadne biegi z przeszkodami. 

OCR Polska to Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych. Zawodnicy nie boją się zmęczyć, a tym bardziej ubrudzić. Bardzo często na trasach uczestnicy czołgają się w błocie, wdrapują się na różnego rodzaju drabinki, czy pływają w wodzie.

Zanim jednak amatorzy staną się prawdziwymi twardzielami, którym żadne przeszkody nie są straszne, warto wcześniej poćwiczyć. Pod czujnym okiem profesjonalistów będzie można spróbować swoich sił już w sobotę na Forcie Wodnym.

Tutaj będzie trening, który będzie polegał na rozgrzewce, na bieganiu, na zapoznaniu się z chwytami, które można spotkać na biegach OCR. Biegi OCR każdy sobie kojarzy z błotem i ścianką, ale najważniejsze i najtrudniejsze przeszkody to są na chwyt. To jest technika. Są różne chwyty, które się spotyka na różnych urządzeniach – są to kółka, są to nunczaka, kólki, drążki. I my to wszystko rozwiesimy i będzie można sobie poćwiczyć i zapoznać się przed biegiem w nowym sezonie – mówi organizator wydarzenia Marcin Zwardoń

Na wydarzenie nie ma zapisów, a także granic wiekowych. Wystarczy przyjść i zmierzyć się z przeszkodami. Na miejscu do dyspozycji zainteresowanych będą trenerzy, którzy pomogą i wytłumaczą, jaki chwyt jest odpowiedni do konkretnego urządzenia. Co zatem zabrać na trening na Forcie Wodnym?

Dobry humor, ubranie sportowe i wodę do picia. – dodaje organizator

Po takim treningu nawet amator będzie mógł spokojnie wziąć udział w Runmageddonie. Wydarzenie staruje o godzinie 13.00 na Forcie Wodnym w Nysie.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.