Korty tenisowe do likwidacji?

Coraz więcej mieszkańców rozpoczyna swoją przygodę z tenisem. Jednak kortów tenisowych jest coraz mniej. Czy kolejne zostaną zlikwidowane?

Tenis w Nysie ma już ponad 70 lat. Obecnie największy teren wypełniony kortami znajduje się na Stadionie Miejskim przy ulicy Kraszewskiego. To właśnie tam pod okiem wyszkolonych trenerów mali i duzi mieszkańcy naszej gminy stawiają pierwsze kroki z rakietą w ręce.

Zarządzający terenem obawiają się jednak, że historia nyskiego tenisa może niebawem się zakończyć. Wszystko za sprawą planów związanych z budową osiedla na stadionie. Miłośnicy tenisa martwią się o to, że wraz z rozpoczęciem prac budowlanych, korty zostaną zlikwidowane.

Przy zawieraniu umowy poinformowano nas, że obiekt jest praktycznie przewidziany do likwidacji. O tym nam powiedziała Pani Monika Dyrcz. I owszem zawieramy długomiesięczną umowę na cały rok, ale nie daje nam gwarancji, że ten obiekt przetrwa, bo wystarczy, że Urząd Miasta podpisze stosowną umowę na powstanie tego osiedla i przestaje obowiązywać nasza umowa – mówi członek zarządu OTKKF „Metalowiec” Grzegorz Szychowski

Podczas budowy Hali Nysa przy ulicy Sudeckiej na Stadionie ”Polonia” zlikwidowano także trzy korty. Jak dodaje Grzegorz Szychowski, jest w stanie wraz z zarządem przekazać swoje doświadczenie oraz czas, by obiekt utrzymać. W przypadku braku szans na kontynuowanie tenisowej pasji w obecnym miejscu, działacz proponuje przeniesienie kortów.

Planujemy budowę dużego osiedla mieszkaniowego na obecnym terenie Stadionu Stali Nysa, czyli na obiekcie, na którym jest targowisko w dni targowe oraz Dni Nysy pod koniec maja. Wiemy jakie są aktywności na tym terenie, bo są również korty, jest lodowisko. Natomiast z całą pewnością budowa nie spowoduje likwidacji kortów. Jeżeli będzie potrzeba przenieść je w inne miejsce naszego miasta, będą przeniesione. Najpierw obudujemy korty, potem będziemy je ewentualnie przenosić i budować mieszkania. –  tłumaczy burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz

Jak już pisaliśmy na naszej stronie, prace nad budową osiedla rozpoczną się najwcześniej pod koniec 2020 roku. Do tego czasu Agencja Rozwoju Nysy oraz zarządzający kortami mają szansę wypracować rozwiązanie.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.