Kłodzko 1, Nysa 0

AZS Basket Nysa w pierwszym meczu fazy play-off uległ Zetkamie Doral Nysie Kłodzkiej 72:81. Atmosfera spotkania była bardzo gorąca – nie tylko na boisku, ale także na trybunach.

Żadna z drużyn nie zamierzała sprzedać skóry tanio. Zwłaszcza, że rywalizacja tych drużyn w rundzie zasadniczej była bardzo emocjonująca. Więcej o tym przeczytacie >>TUTAJ<<.

Spotkanie dobrze rozpoczęli podopieczni Marcina Łakisa, bowiem po pierwszej kwarcie prowadzili 20:29. Druga kwarta padła łupem gospodarzy, jednak po pierwszej połowie spotkania prowadzenie utrzymywali koszykarze z Nysy (41:45). Zawodnicy z Kłodzka rozkręcali się powoli, a trzecia i czwarta kwarta rozstrzygnęły się na ich korzyść (20:14, 20:13). Ostatecznie dało to wynik 81:72 dla Zetkamy Doral Nysy Kłodzkiej, która pomimo nerwowego początku przejęła kontrolę nad meczem, w efekcie czego rozstrzygnął się on na korzyść tej drużyny.

Bliżej awansu do kolejnej rundy są zatem koszykarze z Kłodzka, którzy w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą 1:0. Teraz czas na mecz w Nysie (30.03), w którym z całą pewnością nysianie nie odpuszczą i będą starali się wyrównać stan rywalizacji.