Hit transferowy Polonii Nysa

Nowym zawodnikiem Polonii Nysa został Adam Setla, były zawodnik m.in. Ruchu Chorzów. Do drużyny dołączył na zasadzie wolnego transferu, a jego ostatnim klubem był 2-ligowy GKS Bełchatów.

Adam jest wychowankiem Górala Sidzina. Występował także w Czarnych Otmuchów, a później w Oderce Opole. W 2014 roku przeniósł się do Nadwiślana Góra, który występował w 3 lidze, pomagając znacząco zespołowi w awansie do wyższej klasy rozgrywek.

W sezonie 2014/2015 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców 2 ligi, dzięki czemu został zauważony przez -występujący wówczas w najwyżej klasie rozgrywkowej – Ruch Chorzów. Debiut w Ekstraklasie zanotował w spotkaniu przeciwko Górnikowi Zabrze, jednak tuż po nim doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy. Po powrocie reprezentował barwy rezerw chorzowskiego klubu.

W 2016 roku został zawodnikiem MKS-u Kluczbork. W tym samym roku przeniósł się do niemieckiego TSV Kornburg 1932, gdzie rozegrał 11 spotkań i zdobył 5 bramek. Niecały rok później ponownie trafił do klubu z Chorzowa. Wiosną 2017 roku przeniósł się do Gwardii Koszalin, której nie udało się pozostać w II lidze. Latem podpisał kontrakt z GKS-em Bełchatów, w barwach którego rozegrał 10 spotkań.

Jestem po poważnej operacji, którą przeszedłem w listopadzie. Chcę dojść gdzieś do formy. Dodatkowo chciałem wrócić w rodzinne strony po 8 latach tułania, dlatego wybrałem Polonię Nysa. – mówi Adam Setla.

Adam trenuje już z drużyną, jednak występy w meczach sparingowych uniemożliwiają mu problemy zdrowotne.

Zdjęcie: KS Polonia Nysa

Podobne Posty

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.