Hala Nysa – Czas na emocje

Hala Nysa – Czas na emocje, to właśnie tym hasłem władze Nysy promują halę sportową, która została wybudowana przy ulicy Sudeckiej. Dziś nastąpiło oficjalne przekazanie obiektu włodarzom miasta.

Inwestycja zamknęła się w łącznej kwocie 23 milionów złotych z czego aż 10 milionów stanowiła dotacja z Minierstwa Sportu.

Pod koniec roku planujemy oficjalne otwarcie hali, tak aby wszyscy mieszkańcy mogli zobaczyć nowy obiekt. Wciąż dopinamy program artystyczny, ale jeszcze nie chcę zdradzać wszystkich szczegółów. Natomiast 6 lutego mamy zaplanowany mecz siatkarski z mistrzami Polski czyli ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Adam Zelent  – menadżer hali sportowej

Hala dysponuje liczbą ponad 2 500 miejsc w przypadku wydarzeń sportowych oraz liczbą ponad 3 200 miejsc w przypadku pozostałych eventów. Parking z kolei został zaplanowany na 324 miejsca, z czego 16 miejsc zarezerwowano dla osób niepełnosprawnych oraz 6 dla autokarów.

Burmistrz Kordian Kolbiarz i wiceprezes firmy MTM Budownictwo – Tomasz Blicharski.

Wszyscy jesteśmy świadkami tego, że budynek który powstał jest jakościowo na najwyższym poziomie. W końcu Nysa ma obiekt, którego miasto nie będzie musiało się wstydzić i obiekt który spełnia wszystkie wymogi grania w PlusLidze, na co miłośnicy siatkówki czekali od lat.

Kordian Kolbiarz – burmistrz Nysy

Obiekt przeszedł wszystkie odbiory techniczne. Agencja Rozwoju Nysy już prowadzi szeroko zakrojone rozmowy dotyczące organizacji targów, wystaw czy koncertów. Koszt funkcjonowania obiektu to kwota około 1 miliona złotych rocznie – mówi Adam Zelent i jak dodaje hala ma już praktycznie dwóch stałych klientów – Polonię Nysę oraz Stal Nysa. Ponadto z racji dofinansowania obiektu z budżetu ministerialnego – 30% czasu na hali zostanie zarezerwowane dla Szkolnych Ośrodków Siatkarskich.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.