Futsalowe emocje. Mecz Polska vs Rosja za nami

Rewanżowe spotkanie towarzyskie futsalistów z Polski i Rosji zakończyło się remisem 2:2. To trzeci remisowy wynik w historii spotkań tych drużyn. Dzień wcześniej w Opolu Polacy ulegli reprezentantom “Sbornej” 1:2.

Dzisiejsze spotkanie przebiegało podobnie do wczorajszego. Gospodarze mogli objąć prowadzenie już po kilkudziesięciu sekundach, jednak okazji nie wykorzystał Karol Czyszek, trafiając w słupek. Swoją pierwszą okazję w 3 minucie spotkania wykorzystała natomiast ekipa gości, a piłkę w siatce umieścił Iwan Cziszkała, wyprowadzając swoją reprezentację na prowadzenie. Rozpędzeni Rosjanie stworzyli dwie kolejne groźne sytuacje, jednak bramką zakończyła się dopiero trzecia – efektownego gola głową zdobył Iwan Miłowanow. Biało – czerwoni jeszcze kilkukrotnie tworzyli sytuację do zdobycia bramki kontaktowej, jednak bez efektu. Do przerwy reprezentacja Rosji prowadziła w Nysie 2:0.

W drugiej części spotkania to podopieczni Błażeja Korczyńskiego raz za razem atakowali bramkę gości. Rosyjska obrona pozostawała nieugięta do 32 minuty meczu. Wtedy sposób na rosyjskiego bramkarza znalazł Karol Czyszek, zdobywając, pierwszą dla reprezentacji, bramkę z rzutu wolnego. Rosjanie nie pozostali dłużni, jednak w polskiej bramce dobrze spisywał się Bartłomiej Nawrat. Dwie minuty przed końcem bramkę wyrównującą zdobył “lotny” bramkarz – Mikołaj Zastawnik. Później okazji nie wykorzystał Robert Gładczak, który z własnej połowy próbował trafić w pustą bramkę Rosjan. W efekcie mecz zakończył się remisem 2:2.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.