Derby powiatu nyskiego dla Polonii

Polonia Nysa pewnie pokonała GKS Głuchołazy 5:1 i pozostaje na miejscu lidera 4. ligi opolskiej. To 9 mecz z rzędu, który drużyna z Nysy rozstrzygnęła na swoją korzyść.

Polonia po raz kolejny słabo weszła w mecz, czego efektem był szybko stracony gol. W 7. minucie Piotra Kowalczyka pokonał Wojciech Bajor. Z minuty na minutę gra zespołu z Nysy zaczęła się rozkręcać. Podopieczni Arkadiusza Batora tworzyli sobie coraz lepsze sytuacje. W 13. minucie Polonia otrzymała rzut karny, po faulu Popardowskiego na walczącym o piłkę Setli. Sam poszkodowany okazał się skutecznym egzekutorem. W 19. minucie Majerski wykorzystał błąd rywali i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na tym jednak nie koniec. Poloniści poczuli wiatr w żaglach i zdobyli kolejne dwie bramki. W 24. minucie Pisula, a w 26. Setla.

W drugiej odsłonie gra nie uległa zmianie, nysianie starali się grać kombinacyjnie w środku pola. Długimi momentami nie przynosiło to zbyt dużego efektu. W 60 minucie gola na 5:1 zdobył Duda, który pojawił się na placu gry kilka minut wcześniej.

Polonia Nysa z dziewięcioma zwycięstwami i kompletem punktów zajmuje pozycję lidera w 4. lidze opolskiej. O kolejne trzy punkty powalczą 12.10 w Prudniku, gdzie zmierzą się z miejscową Pogonią.

Źródło: Świat Futbolu

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.