Co słychać w Akademii Młodych Orłów?

Sezon 2018/2019 w Akademii Młodych Orłów zbliża się ku końcowi. To już piąty rok działalności Akademii Polskiego Związku Piłki Nożnej w Nysie. Na przełomie maja i czerwca odbyły się tradycyjnie jak co roku Dni Talentu AMO w Nysie.

W tym czasie ponad 200 osób ubiegało się o przyjęcie do Akademii Młodych Orłów. Listy zawodników i zawodniczek zakwalifikowanych na sezon 2019/2020 zostaną ogłoszone do 28.06.2019. Wszystkie dzieci, które zakwalifikują się, zostaną objęte darmowym szkoleniem prowadzonym przez licencjonowanych trenerów PZPN. Związek zadba również o stroje piłkarskie i sprzęt do treningu dla młodych piłkarzy.  Najlepsi z nich będą mieli szansę otrzymać powołanie na Letnią bądź Zimową Akademię Młodych Orłów. Na te zgrupowania powołania dostają najlepsi zawodnicy w Polsce, a celem jest weryfikacja ich umiejętności pod kątem gry w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju.

Miło jest nam poinformować, iż z młodych piłkarzy, dotychczas, aż trzech zawodników otrzymało powołania na zgrupowania najlepszych zawodników w Polsce. Są to: Karol Borys, Kamil Skalski i Oskar Skirzewski. Zajęcia treningowe prowadzą trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski wraz ze swoimi asystentami.

Miło jest nam poinformować ,że wśród powołanych trenerów asystentów na Letnią Akademię Młodych Orłów znalazł się, po raz drugi z rzędu, trener koordynator AMO Nysa – pan Adam Czabanowski. To bardzo duże wyróżnienie dla naszego miasta. Powołania zarówno zawodników, jak i trenera świadczą o bardzo wysokim poziomie szkolenia w Nyskiej Akademii Młodych Orłów.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.