Co Bartkowi Kurkowi da tytuł Honorowego Obywatela Nysy?

Od 23 stycznia Bartosz Kurek jest Honorowym Obywatelem Nysy. Jakie udogodnienia dzięki tytułowi będzie miał siatkarz?   

Marta Klubowicz, Bernhard Serwuschok oraz Ryszard Knosala, to tylko niektóre nazwiska, które otrzymały tytuł Honorowego Obywatela Nysy. W zeszłym miesiącu do grona zasłużonych dołączył także Bartosz Kurek. Przekazanie tytułu odbyło się podczas treningu przed meczem Stali Nysa i Onico Warszawa w Hali Nysa.

Jestem zaszczycony. Nigdy nie myślałem, że taka miła uroczystość mnie spotka. Ja się z tym nie kryję. Nie mam w miejscu urodzenia wpisane Nysa, ale ja się uważam za chłopaka stąd. Za chłopaka wychowanego tutaj na tych halach, na tych ulicach. Staram się to podkreślać przy każdej możliwej okazji. Mam nadzieję, że Nysa to docenia. – mówi Bartosz Kurek

Jak przyznaje siatkarz sam nawet nie wie jakie prawa przysługują mu dzięki tytułowi. A możliwości jest kilka. Każdy Honorowy Obywatel Nysy może za darmo korzystać z komunikacji miejskiej, a także posiada bezpłatny wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane przez gminę. Od teraz Bartosz Kurek może uczestniczyć także w sesjach rady miasta oraz innych uroczystościach na prawach honorowego gościa.

Myślę, że Bartosz Kurek nie liczy na żadne udogodnienia, ale w związku z tym, że jest mieszkańcem Nysy, ma tu swój dom, tu jest jego rodzina, na pewno Nysa jest głęboko w jego sercu. Dlatego tytuł Honorowego Obywatela, mam nadzieję, jest dla niego czymś zaszczytnym, czymś co buduje jego relacje i wzmacnia te więzi między miastem a nim samym – wyjaśnia burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz

Podczas wręczenia tytułu Kordian Kolbiarz zapytał Bartka Kurka czy bierze pod uwagę grę dla Nysy. Odpowiedzią siatkarza był uśmiech i słowa, że byłoby to dla niego zaszczytem. Jak dodaje burmistrz, jest to pewnie kwestia lat, bo obecnie Bartosz Kurek jest w rewelacyjnej formie i najbliższe sezony spędzi w najlepszych klubach siatkarskich. ,,Finansowo nie jesteśmy w stanie Bartosza ściągnąć w tym momencie, natomiast myślę, że za kilka lat, na zakończenie kariery taki moment przyjdzie, że zagra jeszcze w barwach Stali Nysa.” – tłumaczy burmistrz Kolbiarz.

Czytaj także -> Bartosz Kurek: ,,- Chciałbym, żeby Nysa jak najszybciej awansowała do Plus Ligi”

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.