Zamachowski i Malajkat przygotowali musical z nyskimi studentami

Przez ostatni rok studenci Wydziału Jazzu przygotowywali się do wielkiego show. Już w piątek widzowie będą mogli obejrzeć musical na podstawie książki Marka Twaina.

W październiku ubiegłego roku podczas inauguracji roku akademickiego został zaprezentowany fragment spektaklu o Tomku Sawyerze. Studenci odkryli wtedy rąbka tajemnicy o powstającym musicalu, jednak zainteresowani musieli czekać aż do dzisiaj, by poznać datę premiery.

Za reżyserie odpowiedzialni są Zbigniew Zamachowski oraz Wojciech Malajka. Przedstawienie jest także dziełem wykładowców nyskiej uczelni: Piotra Barona (dyrygent), Romana Hudaszka (scenariusz i muzyka) oraz Michała Kaczmarczyka (scenografia). Teksty piosenek powstały dzięki współpracy z Krystyną Wroniewicz. Nie zabraknie także elementu tańca, nad którym przez ostatnie miesiące pracowała Aleksandra Król – Kassan.

Musical ,,Po Przygodę” zobaczymy już w piątek o godzinie 18.00 w Nyskim Domu Kultury. Wstęp jest bezpłatny. Trzeba jednak pamiętać, że wydarzenia przygotowywane przez studentów Wydziału Jazzu cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem, więc ”kto pierwszy ten lepszy”.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.