Widownia tańczyła i śpiewała z uczestnikami IV Nyskich Warsztatów Gospel

Choć Nyskie Warsztaty Gospel nie odbywają się co roku, doczekały się już 4. edycji. I tym razem nie zabrakło dobrej energii oraz piosenek, które zachęciły do wstania z miejsca. 

Colin Williams i Adam Kosewski wraz z około 70 – osobowym chórem porwali widownię Nyskiego Domu Kultury. Tak jak na prawdziwy koncert muzyki gospel przystało, nie zabrakło żywiołowej muzyki, tańca oraz refleksji płynącej z piosenek.

Zanim jednak chór wszedł na scenę nyskiego teatru, by zaprezentować swoje muzyczne umiejętności, przez ostatnie dwa dni szkolił się pod czujnym okiem i słuchem instruktorów. Uczestnicy 4 edycji warsztatów mieli niewiele czasu, by nauczyć się testów piosenek. Jednak podczas finału widownia nagradzała ten trud od początku do końca koncertu oklaskami.

Tegoroczne wydarzenie było także szansą wsparcie leczenia 16 – letniego Gracjana Porzuczek, który walczy z guzem mózgu. Pieniądze z niedzielnego kwestowania już trafiły do młodego mieszkańca Otmuchowa. Głównym organizatorem wydarzenia jest Kościół Zielonoświątkowy w Nysie. Współorganizatorami są komitet ,,Zostań Zwycięzcą”, Nyski Dom Kultury oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.