Pomiędzy Matrixem a twardą realnością

Młodzież, studenci oraz mieszkańcy Nysy zaproszeni są na wykład otwarty w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Tematem jest fizyka, ale nie tylko.

,,Cuda na kiju – pomiędzy Matrixem a twardą realnością” to tytuł najnowszego wykładu otwartego w nyskiej uczelni. Spotkanie poprowadzi prof. Jan Masajada z Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, Katedry Optyki i Fotoniki.

Obraz rzeczywistości fizycznej jaki oferuje nam współczesna nauka zasadniczo odbiega od naszych codziennych doświadczeń czy wiedzy wyniesionej ze szkoły. Co więcej, nasza wyobraźnia zupełnie nie daje sobie z nim rady. Powstaje pytanie jaka jest owa rzeczywistość fizyczna i na ile jesteśmy w stanie dotrzeć do jej pewnego przedstawienia.

Zainteresowani będą mieli okazję, by rozmawiać o zjawiskach fizycznych, ale także granicach ludzkiego poznania. Podczas wykładu każdy będzie mógł się włączyć do debaty.

Wykład jest otwarty, więc udział w nim może wziąć każdy. Wydarzenie rozpoczyna się w środę o godzinie 11.00 w sali nr 1 budynku ,,A” Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ulicy Chodowieckiego 4 w Nysie.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.