Policjanci na motorach z całego Świata przyjadą do Nysy

Trwa organizacja święta policji na Opolszczyźnie. W obchody włącza się także Nysa. 

W tym roku mundurowi świętują 100 – lecie powstanie Polskiej Policji. Z tej okazji w całym kraju odbywają się wydarzenia przypominające o obchodach. Atrakcji nie zabraknie także na Opolszczyźnie, bo w naszym regionie odbędzie się „72 Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji”.

W ramach wydarzenia w stolicy naszego województwa odbędą się mistrzostwa Europy w jeździe motocyklem i samochodem. Zainteresowani będą mogli zobaczyć także pokazy antyterrorystów oraz funkcjonariuszy prewencji. Zaplanowano pokazy quadów i możliwość postrzelania w strzelnicy kontenerowej. Nad opolskim niebem latać będą także śmigłowce oraz balony.

Miały przylecieć 4 śmigłowce, w tym 3 Robinsony i 1 Bell. Przyleci ich 20 – mówi Paweł Pawłowski, prezes Mundurowego Klubu Motorowego RP Region Śląsk Opolski

Głównie wydarzenia odbywają się w Opolu, jednak na jeden dzień mundurowi zagoszczą w Nysie. 7 sierpnia wydarzenie przeniesie się na parking Hali Nysa przy ulicy Sudeckiej. Dzisiaj w nyskim magistracie odbyło się podpisanie umowy dotyczącej objęcia wydarzenia Patronatem Burmistrza Nysy.

Bardzo się ciesze, że będziemy mogli uczestniczyć jako miasto w święcie naszego klubu motorowego służb mundurowych. Jest to uświetnienie 100 – lecia obchodów powstania policji państwowej. Będzie bardzo radośnie i kolorowo. – mówi burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz

Obecnie organizatorzy planują atrakcje dla naszego miasta. Z pewnością będzie można zobaczyć motory służące policjantom podczas służby. O pozostałych atrakcjach mamy dowiedzieć się już niebawem. „72 Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji w Opolu 2019 r. – Uczczenie 100 rocznicy powstania Policji w Polsce” już 6-10 sierpnia.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.