Kąpielisko Miejskie w Nysie już niebawem zostanie otwarte. Agencja Rozwoju Nysy szykuje wodne atrakcje dla mieszkańców i przyjezdnych. 

Upały zachęcają nas, by wolny czas spędzać nad akwenami. O ile plaża Jeziora Nyskiego daje nam możliwość, by wygrzać się na piasku, lub ochłodzić w wodzie, o tyle kąpielisko miejskie otwarte zostanie dopiero 19 czerwca (środa). Na zainteresowanych kąpielami w Nysie czekają zmiany, które mają ulepszyć usługi. Jedną z nich jest brak piasku na terenie kąpieliska.

To są sugestie mieszkańców Nysy, że nie wszystkim ta piaszczysta plaża pasowała. Myśmy mieli taki problem, że musieliśmy o 5:00 rano włączać odkurzacze i  wyciągać piasek z niecek basenów. […] Obiekt będzie już w pełni przygotowany w zaplecze socjalne, szatnie, park linowy, niewielką siłownię, plac zabaw i kilka boisk. […] – mówi prezes Agencji Rozwoju Nysy Bogdan Wyczałkowski

W tym roku na klientów kąpieliska czeka także około 80 miejsc parkingowych. Władze spółki zaznaczają, że problemów z dostaniem się na teren ARN nie będą już miały rodziny z wózkami. Nie zabraknie również wyszkolonych ratowników, którzy w związku z zamknięciem krytego basenu na wakacje swoją pracę będą wykonywać na nowoczesnym obiekcie przy ulicy Ujejskiego 25.

Już niebawem do użytku zostanie także oddany budynek znajdujący się na terenie kąpieliska. W obiekcie znajdzie się Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Integracji Społecznej, Dom Pomocy Społecznej, a także klub seniora. Realizacja zadań w budynku rozpocznie się we wrześniu.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.