III Turystyczny Rajd Niepodległości Głuchołazy – Jesenik

Już 11 listopada zapraszamy na III Turystyczny Rajd Niepodległości Głuchołazy – Jesenik. Poniżej zamieszczamy regulamin rajdu oraz plakat.

Regulamin Turystycznego Rajdu Niepodległości Głuchołazy – Jeseník lázně
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz, Wydział Promocji, Turystyki i Sportu UM w Głuchołazach
Współorganizator: Priessnitzovy léčebné lázně a.s.
1. Rajd Niepodległości – to indywidualny lub grupowy marsz, polegający na przejściu trasy o długości 20 km z Głuchołaz do Jesenika (meta przy Polskim Pomniku w uzdrowisku Priessnitzovy léčebné lázně).
2. Idziemy dobrze oznakowanymi szlakami, zarówno pieszymi jak i rowerowymi
3. Można iść samemu lub w grupie. Nie będzie punktów kontrolnych na trasie!
4. Jak wracamy z Jesenika? Wracamy wynajętym autobusem do Głuchołaz. By jednak tak się stało musicie opłacić przejazd: 10 zł za osobę dorosłą, dzieci do lat 18. mają darmowy udział w imprezie. Płacimy w Centrum Informacji Turystycznej lub na starcie.
Nie czekajcie z wpłatą na ostatnią godzinę, od liczby osób zależy jaki autobus wynajmiemy. Na wpłaty czekamy do 6 listopada. Osoby spoza Głuchołaz proszone są w tej sprawie o kontakt z organizatorem.
Uwaga! Można wracać we własnym zakresie, np. umawiamy się ze znajomym, który ok. godz.15.00 odbierze nas z Jesenika. W takim wypadku koniecznie należy powiadomić organizatora.
5. Jeśli ktoś, z jakiegoś powodu, nie będzie mógł kontynuować rajdu, a nie będzie miał własnego dojazdu do domu, to mamy dla niego rozwiązanie. Autobus, którym wracać będą uczestnicy rajdu po jego zakończeniu, odbierze turystów, którzy nie dotarli na metę z dwóch punktów z trasy w Pisečnej i Českiej Vsi. Miejsca zostaną ustalone telefonicznie.
Limit czasowy. 11 listopada, godz.15.00. Warto jednak pojawić się w uzdrowisku wcześniej, choćby po to, żeby spokojnie odpocząć i coś zjeść. I zakończyć Rajd złożeniem kwiatów pod Polskim Pomnikiem.
7. Startujemy w środę 11 listopada, o godz. 8.00 – 8.30 ze skweru przy pomniku Weteranów Walk o Niepodległość przy Al. Jana Pawła II w Głuchołazach.
8. Na starcie uczestnicy będą spisani, otrzymają kartę z opisem trasy i odbędzie się krótka odprawa.


Co warto mieć ze sobą? Coś do picia, jedzenie, kurtkę przeciwdeszczową, telefon komórkowy (koniecznie z opcją roamingową umożliwiającą korzystanie z usług obcych – zagranicznych sieci), dokument tożsamości obowiązkowo. Szczególnie polecamy zabrać ze sobą czeskie korony i to z dwóch powodów. Po pierwsze po drodze do Jesenika (w Mikulovicach, Sirokim Brodzie i Ceskej Vsi) przy szlaku znajdować się będzie market, gdzie będzie można kupić napoje i coś na przegryzkę. Sklepy będą również w uzdrowisku. Tam też znajdują się restauracje, w których można „przeczekać” do odjazdu autobusów. Po drugie dla wszystkich będzie zapewniony posiłek w Gospodzie „U Nadrazi” w Pisečnej. Organizator zapewnia wybrany przez uczestnika napój i coś słodkiego. Można tam również zamówić ciepły posiłek. Ten jednak będzie już płatny we własnym zakresie.
Ubezpieczenie. Członkowie PTTK ubezpieczeni są z automatu, pozostałe osoby powinny ubezpieczyć się we własnym zakresie.

info: Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz

Podobne Posty

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.