Dla takich atrakcji warto być dzieckiem

Już 1 czerwca swoje święto obchodzić będą dzieci. Dla najmłodszych przygotowano wiele wydarzeń w naszym mieście. 

Wczoraj pisaliśmy o atrakcjach organizowanych z okazji Dnia Seniora w Nysie, jednak nie można zapomnieć o najmłodszych, którzy swoim świętem rozpoczynają nadchodzący miesiąc. Z tej okazji dla dzieci i młodzieży przygotowano atrakcje w całym mieście.

Święto rozpoczyna się o godzinie 8.00 zawodami wędkarskimi na Stawie Sekuta. Następnie o godzinie 9.00 na Stadionie przy ulicy Sudeckiej 23 odbędą się zajęcia piłkarskie, o godzinie 10.00 sportowy turniej na boisku Szkoły Podstawowej nr 10 przy ulicy Prusa 14. Na Stawie Łabędzim o godzinie 11.00 pojawią się kajaki, natomiast o godzinie 14.00 na Forcie Prusy rozpocznie się piknik rodzinny.

Sporo atrakcji czeka także na bastionie św. Jadwigi, bowiem organizatorzy zaplanowali od godziny 14.00 dmuchańce, animacje dla dzieci, fotobudkę, warsztaty rękodzielnicze oraz Galę Małego Trytona Nyskiego. Podczas uroczystości poznamy młodego mieszkańca regionu, który zasłużył na statuetkę, dzięki swoim osiągnięciom. Po zakończeniu gali widzowie będą mogli obejrzeć pokaz iluzji oraz puścić balony do nieba.

Dzień Dziecka w Gminie Nysa to jednak nie tylko 1 czerwca. 3 czerwca na krytej pływalni odbędą się zawody pływackie, a 4 czerwca najmłodsi będą walczyć o puchar Turnieju Hokejowego w Zespole Szkół Sportowych w Nysie.

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.