Już 6 czerwca (niedziela) odbędzie się rajd rowerowy, organizowany w ramach Święta Województwa Opolskiego. Dystans: 36.6 km. Do udziału w rajdzie zaprasza Marszałek Andrzej Buła.
Na terenie całego województwa przygotowano dla uczestników 7 tras.

Jak co roku w czerwcu przypada Święto Województwa Opolskiego. Co prawda w tym roku będzie zorganizowane w trochę inny sposób niż zawsze – zachęcamy do wywieszenia flag opolskich, które można zarezerwować telefonicznie w Biurze Sejmiku kontaktując się pod numerem 77 54 16 550. Flagi będzie można odebrać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. 

Hasło przewodnie tego roku to „Opolskie na rowery!”. Hasło jest nawiązaniem do realizacji projektu o tym samym tytule, który rozpoczął się w 2021 r. i który przewiduje rozwój ścieżek oraz tras rowerowych w naszym regionie na przełomie najbliższych kilkunastu lat.

Rajd rozpocznie się o godz. 10.00 na Forcie Wodnym. – W rajdzie z pewnością nie zabraknie atrakcji – odwiedzimy znane i nieznane zakamarki Opolszczyzny, czy też skosztujemy lokalnych smakołyków – informuje Andrzej Buła. Do udziału w rajdzie Marszałek zaprosił  włodarzy opolskich gmin, samorządowców, liderów lokalnych społeczności, sołtysów, przedstawicieli stowarzyszeń rowerowych – czyli tych wszystkich ludzi, którzy aktywnie wspierają i promują opolskie tereny.

TRASA:

1. Start: Nysa – Fort Wodny
Pakiet startowy – Koło Gospodyń Wiejskich w Wilamowicach Maria Rogucka
2. Nysa – Fort Wodny
3. Biała Nyska
4. Siestrzechowice – zamek
5. Otmuchów – zamek
6. Wójcice
7. Głębinów
Obiad – Koło Gospodyń Wiejskich w Wilamowicach Maria Rogucka
8. Skorochów
9. Meta: Nysa – Fort Wodny

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.