Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już w niedzielę

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. I tym razem Nysa zagra wraz z innymi miastami. Co przygotowano w naszym mieście?

Przez ostatnie lata niezmiennie Nysa organizuje zbiórki pieniędzy wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Co roku na konto WOŚP od mieszkańców Nysy wpada kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nysianie robią przelewy, bądź wrzucają datki do puszek wolontariuszy. Tego dnia w naszym mieście królują czerwone serduszka.

Od zeszłego roku Nysa łączy siły ze sztabem w Otmuchowie. W tym roku organizatorzy planują pobić rekord Nysy i tym samym organizują niezapomniany finał. Po raz pierwszy WOŚP odbędzie się w Hali Nysa.

Na pewno będzie sportowo, kulturalnie, muzycznie. Będziemy mieli koncert i będziemy mieli wiele wystawców w postaci lokalnych firm, które zdecydowały się wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Będzie także mbank, który będzie miał swoją strefę chill. […] – mówi współorganizatorka wydarzenia Iwona Łęc-Wylęgała.

Podczas wydarzenia w Hali Nysa zainteresowani będą mogli m.in. poznać tajniki pieczenia niebanalnych tortów, zobaczyć umiejętności nyskich tancerzy oraz przejść metamorfozy pod okiem najlepszych fryzjerów. Nie zabraknie także kącików urody oraz kreatywnej zabawy.

Liczymy na Państwa pomoc, bo to jest taki dzień wyjątkowy. Wiemy, że te pieniądze wracają później do nas, bo rodząc dziecko widzi się ten sprzęt na oddziałach w Polsce. – dodaje wolontariuszka

Wpłaty w tym roku będą łatwiejsze, bowiem wpłacać datki będzie można także za pomocą terminali płatniczych. Takie rozwiązanie jest idealne dla tych, którzy nie korzystają już z banknotów czy monet. Całoroczne wspieranie WOŚP jest także możliwe dzięki aplikacjom mBank.

W tym roku w naszym regionie kwestować będzie 31 wolontariuszy. Poznać ich można dzięki legitymacjom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodsi i starsi wolontariusze z puszkami dostępni będą w niedzielę od samego rana, natomiast moc atrakcji w Hali Nysa rozpoczynie się o godzinie 16.30.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.