Wolontariusze Fundacji Dr Clown po raz kolejny zorganizowali dla małych pacjentów niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. Doktorzy Clowni odwiedzili dzieci w kilkunastu szpitalach na Opolszczyźnie.

1 czerwca to wyjątkowo data w kalendarzu. Ten dzień nie mógł się obyć bez upominków, ale przede wszystkim bez radości i uśmiechów na buziach dzieci, szczególnie tych, które muszą go spędzić w szpitalu. Doktorzy Clowni, wolontariusze Fundacji Dr Clown, doskonale wiedzą jak wesprzeć małych pacjentów w trudnych chwilach i poprawić ich samopoczucie. Z okazji Dnia Dziecka już kolejny rok przygotowali wyjątkowe atrakcje dla hospitalizowanych dzieci w Opolu i okolicach.

Dzień Dziecka to jedno z najważniejszych świąt w naszej organizacji. Jako Doktorzy Clowni wspieramy na co dzień najmłodszych pacjentów w powrocie do zdrowia, a tego szczególnego dnia chcemy sprawić, aby ich radość była podwójna! Dołożyliśmy starań by żadne dziecko w szpitalu nie pozostało w tym dniu bez życzeń  i prezentu. Odwiedziliśmy dzieci w szpitalach w Strzelcach Opolskich, Kędzierzynie Koźlu, Krapkowicach, w Opolu (2 szpitale) oraz  Prudniku. Paczki z prezentami przekazaliśmy małym pacjentom do szpitali w Nysie, Brzegu, Oleśnie, Kup. Ponadto zorganizowaliśmy warsztaty i zabawy dla podopiecznych Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym. – mówi Marta Szewerda-Koszyk, pełnomocnik Fundacji Dr Clown w regionie opolskim.

Fundacja Dr Clown zorganizowała podobne inicjatywy z okazji Dnia Dziecka także w innych miastach m.in. w Katowicach, Wrocławiu, Szczecinie, Suwałkach, Łodzi, Krakowie, Poznaniu czy Białymstoku. Łącznie paczki z upominkami trafiły do prawie 10 tys. hospitalizowanych dzieci.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.