Trzej Królowie przejdą ulicami Nysy

Złote korony, wielbłądy i oczywiście trzech mędrców ze wschodu – tak co roku wygląda Orszak Trzech Króli 6 stycznia. W Nysie będzie można zobaczyć biblijne postacie, które jako pierwsze złożyły hołd Jezusowi.

Złoto, madzidło i mirrę przynieśli w darze Jezusowi Trzej Królowie. Na tę pamiątkę katolicy obchodzą święto Trzech Króli. W wielu miastach organizowane są przedstawienia oraz uroczyste orszaki. Wszystko po to, by pamiętać o posłuszeństwie i oddaniu Kacpra, Melchiora i Baltazara.

Trzej Królowie dotarli troszeczkę później. Wiemy o tym, że wiesz o narodzinach Mesjasza musiała do nich dotrzeć. Mieli do przebycia kawałek drogi – Azję, Afrykę oraz Europę. Dlatego z takim małym poślizgiem czasowym dotarli do Jezusa – mówi ksiądz, Sławomir Krawczyk.

Po wydarzeniach sprzed dwóch lat, kiedy wystraszony koń wbiegł w tłum widzów, oragazniatorzy oraz policja dokładają wszelkich starań, by obchody były bezpieczniejsze.

Orszak startuje o 15.00 z rynku solnego i finał jest pod bazyliką. Korony i śpiewniki można otrzymać za darmo. Zachęcamy również do tworzenia własnych koron. – mówi współorganizator, Hubert Bałdo.

Po dojściu przed Bazylikę, uczestnicy orszaku będą mieli okazję do wspólnego kolędowania. Uroczyste obchody święta Trzech Króli w Nysie rozpoczynają się w sobotę o 15.00

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.