Trwa żałoba na terenie Gminy Prudnik

Od północy w Gminie Prudnik trwa żałoba. Jest to reakcja władz na tragiczny wypadek, do którego doszło w Ligocie Prószkowskiej.

Prawie cała rodzina zginęła w tragicznym wypadku w Ligocie Prószkowskiej, do którego doszło dokładnie tydzień temu. Z niewyjaśnionych przyczyn samochód osobowy zjechał z trasy, uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Na miejscu zginęli rodzice oraz półroczna córka. 6 – latek w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

Chłopcu została amputowana ręka. Przeszedł także operacje. W najbliższych dniach ma być wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Kluczowa będzie pomoc rodziny oraz psychologów.

W związku z tragicznymi skutkami wypadku, w którym zginęła Rodzina Państwa Sucheckich, łącząc się w bólu ze wszystkimi, których ta śmierć dotknęła, ogłaszam w dniu 12 lutego 2020 r. żałobę na terenie gminy Prudnik. Na znak żałoby na budynku Urzędu Miejskiego wywieszone zostaną flagi miejskie z kirem – pisze burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak

Dzisiaj także odbył się pogrzeb rodziny. Burmistrz poprosił także, aby na czas żałoby odwołać wydarzenia rozrywkowe na terenie Gminy Prudnik.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.