Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Regulicach w czynie społecznym przygotowują specjalny kosz na plastikowe nakrętki o unikatowym kształcie wozu strażackiego.

W ostatnich dniach nasi druhowie w czynie społecznym rozpoczęli prace nad stworzeniem kosza na nakrętki w kształcie wozu strażackiego. Chcemy żeby to było nawiązanie do naszego dawnego wozu marki Star A26P z 1971 roku, którego nazywaliśmy „Babcia Zryw” – mówi Prezes OSP Regulice druh Jerzy Charytanowicz

Projekt zakłada wykonanie kosza w formie wozu strażackiego wzorowanego na marce Star A26P o wymiarach ponad: 3 metrów długości, 1,5 metra szerokości i 2 metrów wysokości. Strażacy planują, że wóz ten stanie się atrakcją turystyczną i zarazem wizytówką Regulic, bowiem będzie to pierwsza tego typu konstrukcja na terenie gminy, a zarazem projekt przewiduje, że do wozu będzie można wejść i usiąść za kierownicą, a także włączyć sygnały świetlne.

„Babcia Zryw” to nasza piękna historia i wiele niesamowitych wspomnień. Mamy sentyment do tego wozu. Ten projekt to także hołd dla niego, bowiem w tym roku wóz miałby 50 lat – mówią druhowie Dawid Góralski oraz Mateusz Marcinkowski, którzy na kartce papieru stworzyli projekt przedsięwzięcia, a ten teraz wspólnie z druhem Robertem Kwiatkowskim realizują.

Realizując ten projekt tym samym druhowie włączają się w akcję pomocy na rzecz potrzebujących. Zbierane nakrętki druhowie planują przekazywać przede wszystkim na różnego rodzaju akcje charytatywne.

Niestety jak każda społeczna inicjatywa, także i ta potrzebuje wsparcia finansowego. Dotychczasowe środki finansowe na realizację projektu to wkład prywatny druhów z OSP Regulice. Dlatego też strażacy zwracają się z prośbą o wsparcie finansowe projektu, przekazując ewentualne środki w formie darowizny na konto: 38 2030 0045 1110 0000 0229 9970 (BGŻ) – tytułem „Darowizna – wóz na nakrętki”

  

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.