Starosta przekazał willę rodzinie zastępczej

Nawet jedenaścioro dzieci będzie mogło zamieszkań w rodzinnym domu dziecka, który powstał w Nysie. Starostwo Powiatowe wydało ponad pół miliniona złotych i rozpoczęło pierwszy etap likwidacji domów dziecka. 

To historyczny dzień dla powiatu nyskiego. Prawdopodobnie to właśnie w Nysie powstał pierwszy rodzinny dom dziecka kupiony przez starostę. Obecnie Państwo Kuniccy wychowują troje swoich dzieci oraz dwójkę z domu dziecka, ale docelowo w domu ma znaleźć miejsce jedenaścioro pociech.

– mówi Gabriela Kunicka. Rodzina powoli szykuje się do świąt. W tym roku domowników będzie więcej, ale nie zabraknie świątecznych potraw. Jak zdradza Pani Gabriela pojawią się uszka, barszcz, pierogi, ryba, a także słodkości.

– wyjaśnia starosta, Czesław Biłobran. Samorząd wydał na inwestycję ponad milion złotych i zapowiada chęć zakupu kolejnych domów. Tydzień temu do starostwa zgłosiła się kolejna rodzina z Opola, chętna na stworzenie rodzinnego domu dziecka. Obecnie małżeństwo przechodzi szkolenie przygotowawcze. Jeśli zdobędą odpowiednie komepetencję starostwo zakupi kolejny dom.

Starosta Biłobran podkreśla, że PCPR szczególnie przygląda się pentencjalnym rodzicom. Dezycja o stworzeniu rodzinnego domu dziecka miała także podłoże ekonomiczne, bowiem utrzymianie domu dziecka jest o wiele większym wkładem finansowym ze strony powiatu.

 

 

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.