Ratownicy gasili pożar na wyspie Jeziora Nyskiego

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego uratowali Obszar Chronionego Krajobrazu Natura 2000. Ogień zagrażał roślinom oraz zwierzętom.

Praca nad Jeziorem Nyskim to nie tylko walka z wodą, ale czasami także z ogniem. W miniony weekend do niebezpiecznego pożaru doszło na jednej z wysp Jeziora Nyskiego. Na miejsce udały się dwie łodzie ratunkowe z ośmioma ratownikami na pokładzie. Szybka interwencja była o tyle ważna, że palący się teren leży w bliskiej odległości do Obszaru Chronionego Natura 2000.

Kierujący akcją prezes WOPR Jarosław Białochławek podpłynął łodzią jak najbliżej linii brzegowej, ustawił ją tyłem, lekko podniósł silnik i spod śruby na brzeg popłynęły strugi wody skutecznie gasząc płomienie. Akcję przeprowadził kilkakrotnie, gdyż linia ognia mierzyła kilkanaście metrów. – relacjonuje Jerzy Pietraszko

Dzięki natychmiastowej reakcji, nic już nie zagraża zwierzętom oraz roślinom objętym ochroną. Przyczyną pożaru prawdopodobnie było niedogaszenia ogniska przez wędkarzy.

Źródło- Jerzy Pietraszko JOTPE

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.