Radny Daniel Palimąka chce wyeliminować plastik ze Starostwa

Coraz częściej mówi się o rozwiązaniach sprzyjających środowisku. Zmiany najlepiej zacząć o swojego „podwórka”. Teraz ekologicznym miejscem może stać się samo Starostwo Powiatowe w Nysie.

Materiałowe torby na zakupy, woda z kranu a nie ze sklepu, czy szklane butelki na napoje – sposobów na ograniczenie plastiku w naszym życiu jest wiele. Małymi krokami zmiany chce wprowadzać do Starostwa Powiatowego w Nysie radny Daniel Palimąka. Podczas piątkowej sesji Rady Powiatu radny wręczył przewodniczącemu oraz staroście butelki na wodę wielokrotnego użytku.

Zaproponowałem Panu staroście, aby wyeliminować całkowicie plastik z funkcjonowania Starostwa Powiatowego i wszystkich placówek podległych samorządowi Powiatu. Tego plastiku wykorzystujemy kolosalne ilości, począwszy od jednorazowych butelek, sztućców czy też opakowań. – mówi radny Rady Powiatu Daniel Palimąka

Inspiracją dla wniosku radnego jest m.in. miasto Wałbrzych, które wprowadziło całkowity zakaz używania plastikowych jednorazowych opakować, a także eliminuje plastik ze wszystkich gadżetów promujących swój region. W naszym powicie są już pierwsze efekty wdrażania stylu ”zero waste”.

Wójt Adam Raczyński wprowadza u siebie taki model funkcjonowania gminy, aby nie było plastiku w placówkach podległych gminie. – dodaje radny Daniel Palimąka

Kolejny cel polityka to wraz z radną Jolantą Trytko oraz wójtem Adam Raczyńskim zachęcać wszystkie placówki użyteczności publicznej w Powiecie Nyskim do wdrażania sposobów na ograniczenie plastiku, który jest szkodliwy dla ludzi oraz zwierząt.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.