Postanowienia noworoczne łatwe do spełnienia


Z nadejściem Nowego Roku planujemy, że zaczniemy pracę nad swoją sylwetką. Niestety najczęściej na planach się kończy… Co więc zrobić, aby tym razem zrealizować swoje założenia?

Nie jest łatwo wytrwać w postanowieniach noworocznych, gdy brakuje nam silnej woli, samodyscypliny i wsparcia. Początkowy entuzjazm z czasem maleje, a nam odechciewa się eksperymentów na własnym ciele. Bo który to już raz dopada nas efekt jo-jo? I dlaczego musimy jeść te same monotonne potrawy, gdy inni dookoła zajadają się takimi pysznościami? A prawidłowo skomponowana dieta nie musi tak wyglądać.

Pan Adam z Nysy schudł z Naturhouse już 13 kg. to dopiero początek, ponieważ kuracja trwa nadal.

Postanowienia noworoczne można z łatwością zrealizować bez większych wyrzeczeń. Jak? Oto 5 naszych podpowiedzi !

Po pierwsze: WSPARCIE

Samodzielnie rzeczywiście nie jest łatwo wytrwać na diecie, tym bardziej, gdy bliscy uważają kolejną próbę odchudzania za naszą fanaberię i nie bardzo wierzą, że tym razem nam się uda. Bardzo pomocna wtedy okazuje się kuracja przeprowadzona z pomocą profesjonalnego dietetyka. Specjalista nie tylko dobierze dietę dopasowaną do naszych potrzeb, trybu życia i upodobań smakowych, ale będzie też nas wspierał przez cały proces odchudzania. W każdej chwili będzie dla nas skarbnicą wiedzy i cennych wskazówek żywieniowych, ale również okaże zrozumienie, doda nam otuchy i zmotywuje do dalszej walki, bo ma świadomość, że odchudzanie to proces, który wymaga pewnych wyrzeczeń.

Po drugie: ODPOWIEDNIO DOBRANA DIETA

Choć modne diety lub kuracje z gazet mogą działać na Twoje koleżanki, u Ciebie mogą nie przynieść rezultatu. Trzeba pamiętać, że dieta powinna być dopasowana do potrzeb każdego z nas, trybu życia czy tempa metabolizmu. Nie może również eliminować z jadłospisu składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Powinna być więc pełnowartościowa, odpowiednio zbilansowana i łatwa w przygotowaniu, bo kto ma czas na spędzanie wielu godzin na przyrządzaniu skomplikowanych dietetycznych potraw? I tu również swoją rolę odgrywa dietetyk. Po przeprowadzonych pomiarach i badaniach oraz dokładnym wywiadzie na temat naszego organizmu może dopasować kurację szytą na miarę naszych potrzeb z uwzględnieniem produktów, które lubimy. Dieta wcale nie musi być więc nudna i nieprzyjemna!

Po trzecie: SUPLEMENTACJA

Nawet najlepiej zbilansowana dieta niskokaloryczna, której zadaniem jest redukcja wagi, powinna być wzbogacona o odżywcze suplementy. Uzupełniają one witaminy i minerały w naszym organizmie; sprawiają, że włosy, skóra i paznokcie nie tracą swojego blasku i wspomagają proces odchudzania. Pomagają również zniwelować różne dolegliwości przewodu pokarmowego takie jak wzdęcia, zaparcia, uczucie ciężkości w żołądku itp.

Po czwarte: REGULARNOŚĆ

Osoby, które próbowały już wcześniej odchudzać się na własną rękę często mają problemy z metabolizmem. Stosowane dotychczas diety, zazwyczaj mocno ograniczające ilość spożywanych posiłków powodują, że tempo przemiany materii zwalnia i skutek jest odwrotny do zamierzonego – organizm zamiast spalać kalorie, magazynuje je na „czarną godzinę”, bo nie wie kiedy otrzyma kolejny wartościowy posiłek. Podstawą prawidłowej diety jest więc regularność spożywanych posiłków. Należy jeść 5 raz dziennie w odstępach około 3 godzin.

Po piąte: WODA

Picie odpowiedniej ilości wody pomaga oczyścić organizm z toksyn, które często utrudniają odchudzanie. Dobra woda dostarcza minerałów i pomaga utrzymać w zdrowiu nasza skórę, która dobrze nawilżona staje się promienna, jędrna i elastyczna. Staraj się więc ograniczyć spożycie kawy czy czarnej herbaty na rzecz około 1,5 – 2 litrów wody dziennie. Możesz również popijać świeżo wyciskane soki czy napary ziołowe.

Spełnij swoje marzenia o szczupłej sylwetce

Z pomocą dietetyka to nie takie trudne, jak może się wydawać! Na pierwszym miejscu jest Twoje zdrowie, a kuracje przeprowadzane bez wcześniejszej konsultacji z ekspertem po prostu mogą zaszkodzić i doprowadzić do efektu jo-jo. 

Realizując kurację według indywidualnie dobranego planu dietetycznego i będąc pod opieką specjalisty, jesteśmy spokojni, że wszystko idzie zgodnie z planem. Przy wsparciu dietetyka, a także własnej silnej woli oraz cierpliwości możemy osiągnąć długo wyczekiwany cel i zakończyć noworoczne postanowienie sukcesem!

„Jeżeli umówisz się na wizytę i odwiedzisz mój gabinet, to jest to początek drogi do sukcesu „- mówi Anita Mamak, dietetyk w Centrum Dietetycznym Naturhouse w Nysie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pod adres :

Centrum Dietetyczne Naturhouse

ul.Celna 15

Nysa

Poniedziałek,wtorek,środa 8:00-17:00

Czwartek 8:00-15:00

Piątek 8:00-14:00

lub zachęcamy do umawiania się na wizyty telefonicznie pod nr 501 397 866 ewentualnie przez kalendarz wizyt on-line
https://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/index.php/?lokalizacja=nysa.celna


 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.