Zakażenie koronawirusem już za Tobą? Możesz bezpiecznie pomagać! 

Polacy pokazują, że nie są obojętni na los innych ludzi i potrafią nieść pomoc potrzebującym! SKWS, czyli Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to coraz prężniej działająca organizacja, która zostaje poszerzona o „wolontariat ozdrowieńców” – osoby, które koronawirusa mają już za sobą, mogą bezpiecznie zaangażować się w pomoc m.in. domom pomocy społecznej.

SKWS jest koordynowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Jest to dedykowana infolinia: 22 505 11 11, za której pośrednictwem seniorzy mogą zgłosić, że potrzebują pomocy:   przy zakupach, wyprowadzeniu psa, a także w załatwieniu różnych spraw, np. online.  Zapotrzebowanie na wsparcie zgłosiło już 15 tys. osób starszych.

Jeśli ktoś ma chęć wspomóc działania organizacji – można to zrobić poprzez stronę internetową www.wspierajseniora.pl lub osobiście – zgłaszając się do lokalnego ośrodka pomocy społecznej. Do tej pory chęć pomocy zadeklarowało już ponad 10 tysięcy wolontariuszy oraz ponad 150 organizacji młodzieżowych!

Ozdrowieńcy mogą nie tylko oddawać swoje osocze, dzięki któremu można skuteczniej leczyć chorych, ale także zaangażować się w pomoc, tam gdzie przykładowo starsze osoby są bardziej narażone na zakażenie, np. w domach pomocy społecznej.

Plakat akcji Wspieraj Seniora

W jaki sposób można pomóc?
– organizowanie zajęć dla mieszkańców ośrodków
– rozmowa
– podawanie jedzenia
– czynności porządkowe
– wsparcie praowników przy opiece nad mieszkańcami
– inne (wg posiadanych kwalifikacji)

Wolontariusz przy wypełnianiu wniosku deklaruje rodzaj pomocy jaką chce nieść. Później dyrektor ośrodka kontaktuje się z nim i spisywana jest umowa, która reguluje wzajemne prawa i obowiązki.

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.