Hajduki Nyskie i Kępnica łączą siły, by pomóc choremu 20 – latkowi

Charytatywne wydarzenie w Hajdukach Nyskich. Im więcej zainteresowanych koncertem, tym większa pomoc dla Patryka.

Mieszkańcy Hajduk Nyskich mają wielkie serca. Pokazuje to m.in. inicjatywa zorganizowana specjalnie dla młodego mieszkańca sołectwa. Hajduczanie łączą siły, by pomóc młodemu sąsiadowi, który walczy z chorobą. Do akcji zapraszają całą gminę.

Już jutro od 15.00 pod wiatą we wsi odbędzie się koncert, podczas którego zbierane będą datki na wsparcie leczenia Patryka. Na scenie pojawią się zespół Rahamim, Wiktoria Wojdyła, Hubert Bałdo, Aleksandra Balcerzak, Urszula Woźniak, a także Zespół Wokalny Hajduki Nysie. Jaka jest historia 20 – latka? Przeczytacie ją poniżej:

Nazywam się Patryk Majchrowski. W tym roku skończę 20 lat. W ostatnim miesiącu diametralnie zmieniło się moje życie – dowiedziałem się, że jestem chory. Ze względu na to, że odczuwałem ból, który cały czas się nasilał poszedłem do lekarza. diagnoza – nowotwór złośliwy jądra z przerzutami na płuca. Ta informacja zwaliła mnie z nóg. W najgorszych myślach nie spodziewałem się, że może stać się coś takiego. Miałem plany i marzenia, chciałem wyjechać za granicę, by podjąć tam zatrudnienie,ustatkować się. W lipcu runęły wszystkie moje plany. 18 lipca 2019 roku miałem operację, w czasie której doszło do wycięcia jądra. od 05 do 12.08.2019 r. miałem chemioterapię, po której czuję się bardzo słaby. Zabieg chemioterapii będzie powtarzany przez jeden tydzień w każdym kolejnym miesiącu. Obecnie zostałem bez środków finansowych. Moi rodzice nie żyją, oboje umarli na nowotwór. Ze względu na to, że moje leczenie na pewno będzie kosztowne, na zabiegi chemioterapii muszę jeździć do Opola, poza tym muszę wykupować leki, które miesięcznie kosztują mnie ok 600 zł. Chcę wykorzystać wszystkie możliwe sposoby leczenia, a nie stać mnie na to. Bardzo proszę ludzi dobrego serca o wsparcie. Każda wpłacona złotówka ma dla mnie ogromne znaczenie.

W organizacje wydarzenia przyłączyła się także sąsiednia wioska, czyli Kępnica. Pomóc Patrykowi może każdy. Wystarczy pojawić się na koncercie.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.