Czy czujesz się w Nysie bezpiecznie? – WYNIKI ANKIETY

Kolejna ankieta I Love Nysa za nami! Tym razem zapytaliśmy mieszkańców regionu, czy czują się bezpiecznie w naszym mieście. Jak odpowiadali ankietowani?

Według nyskiej policji przestępczość w Nysie jest na coraz niższym poziomie, a mundurowi mają coraz skuteczniejszą wykrywalność. Wciąż jednak w naszym mieście dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. W ostatnich tygodniach pisaliśmy o kilku z nich m.in. o śmiertelnym pobiciu przed Castoramą oraz zatrzymaniu nożownika. 

Zapytaliśmy mieszkańców Nysy czy czują się bezpiecznie w Nysie? 71% ankietowanych odpowiedziało NIE, 29% TAK. Do naszej redakcji wciąż napływają wiadomości od mieszkańców, którzy przyznają, że boją się wychodzić na ulicę Nysy, gdy na na dworze jest już ciemno, a wiele miejsc w centrum wciąż budzi lęk i postrach przechodniów. W komentarzach pod ankietą pojawiły się także głosy mieszkańców. Co piszą o bezpieczeństwie w Nysie?

,,To ze przyjmują mniej zgłoszeń nie znaczy że jest bezpieczniej.”

,,Jak mamy czuć się bezpieczni jak nasza policja łapie starszą kobietę z 35g trawki, chwali się jaki to sukces a pare dni później chłopaka katują. Gdzie były patrole wtedy? Jeżeli do statystyk dodawane są takie „sukcesy” jak z Tą Panią to niedługo przestępczość spadnie do 2% xD a po ulicach dalej to samo.”

,,Nie! Kiedy słyszy się że grupka uzbrojonych młodych ludzi atakuje bez żadnego powodu, tylko tak o dla zabawy chłopaka. Zdarzenie z niedzieli koło Castoramy. To mógł być każdy z nas, przejeżdżac autem… I mogli zaatakować. Nysa nie jest bezpieczna. I nocą to strach wyjść. Kiedy tylko się ściemnia”

,,Jak mamy czuć się bezpieczni skoro młodzi ludzie mają dostęp do różnych środków odurzających a wiadomo że po nich myślenie logiczne= 0. Mieszkam w samy Rynku i obserwuje co weekend wybryki młodzieży, cieszę się że jestem wtedy w domu a nie na przeciw nich.”

W związku z tym, że mieszkańcy nie czują się bezpiecznie w swoim mieście Stowarzyszenie I Love Nysa organizuje marsz STOP PRZEMOCY W NYSIE. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (10 listopada) o godzinie 12.00 i wystartuje przed Komendą Powiatową Policji w Nysie.

Czytaj także -> Pobicie ze skutkiem śmiertelnym. 22 – latek nie żyje

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.