Bądź bohaterem – zostań dawcą szpiku

Zbiórki krwi to częste akcje w naszym mieście. Tym razem każdy mieszkaniec regionu będzie mógł zostać dawcą szpiku. Pomoc jest prosta, a na samym początku wystarczy się tylko zgłosić. 

W ostatni weekend kwietnia mieszkańcy gminy Nysa będą mogli zostać dawcami szpiku. Akcja prowadzona jest m.in dla Roksany Sandry Różalskiej – mieszkanki Nysy chorującej na nowotwór krwi – ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jednak potrzebujących jest o wiele więcej, więc każde zgłoszenie dla chorych jest bardzo istotne.

Nigdy nie wiadomo, czy przypadkiem twój szpik nie uratuje czyjegoś życie. Jak się o tym przekonać? Wystarczy przyjść na spotkanie.

Weryfikacja dawców polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. – mówi organizator akcji, Marcin Janik.

Akcja nie może się odbyć bez chętnych rąk do pracy, czyli wolontariuszy. Jak zaznacza organizator, chętni powinni być powyżej 17 – tego roku życia. Wydarzenie „Dzień Dawcy Szpiku dla Roksany i Innych” już 28 i 29 kwietnia na ulicy Krzywoustego, czyli tzw. „zamkniętej”.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.