30 milionów złotych dla gminy i powiatu

Łącznie 30 milionów złotych zostanie przeznaczone na ochronę bioróżnorodności oraz poprawę warunków transportowych w naszym regionie. Jesteśmy po podpisaniu umowy z Marszałkiem Województwa Opolskiego.

Powiat Nyski oraz Gmina Nysa otrzymali po 15 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z funduszy europejskich. Dzisiaj burmistrz miasta Kordian Kolbiarz oraz starosta Czesław Biłobran podpisali umowę z Marszałkiem Województwa Opolskiego, Antonim Konopką.

Fundusze zostaną przeznaczone przez powiat i gminę na ochronę różnorodności biologicznej w regionie oraz poprawę warunków transportowych. Powiat Nyski przebuduje drogi 1632 O na odcinku Biała Nyska – Kałków oraz odcinku ulicy Krakowskiej i ulicy Kolejowej prowadzących do terenów inwestycyjnych w Otmuchowie. Gmina natomiast przeznaczy pieniądze na budowę dróg i zbrojenie strefy ekonomicznej Radzikowice-Goświnowice.

– mówi starosta, Czesław Biłobran. Fundusze europejskie zostaną także użyte przy przebudowie poligonu. Jak już pisaliśmy na naszej stronie, starostwo chce w tym miejscu stworzyć przestrzeń dla dzikich koni.

Obecnie teren porośnięty jest drzewami inwazyjnymi. W efekcie końcowym mają zostać zasadzone rośliny miododajne. Efekty prac mamy zobaczyć już na jesień.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.