11 listopada w Nysie

,,Jeszcze Polska nie zginęła…” – tych słów, jak i całego hymnu nie zabraknie podczas uroczystości 11 listopada w Nysie. Jak będą wyglądać obchody w naszym mieście?

Ubiegłoroczna okrągła rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości bogata była w wydarzenia w całej gminie. Uroczystości związane z obchodami 101. rocznicy również mają być okazją do wspólnego świętowania mieszkańców regionu.

11 listopada w Nysie rozpocznie się mszą święto w Katedrze. Następnie władze złożą wieńce przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wszystkie delegację przejdą przed pomnik Patriotom Polskim, gdzie zostanie odśpiewany zostanie hymn państwowy, a także zostaną złożone kwiaty. Nie zabraknie salwy honorowej oraz przemówień zebranych.

To jednak nie koniec patriotycznych wydarzeń w naszym mieście. Dla mieszkańców w Nyskim Domu Kultury odbędzie się Koncert Finałowy Pieśni Polski Niepodległej. Podczas najbliższych dni sporo wydarzeń będzie miało miejsce m.in. bibliotece, muzeum, Klubie Seniora, Ośrodku Pomocy Społecznej, czy pływalni.

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem obchodów w Nysie.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.