Telefon zamiast biletu

Czy papierowy bilet w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nysie odejdzie wkrótce do lamusa? Przewoźniak przymierza się bardzo mocno do uruchomienia specjalnej aplikacji na smartfony.

Dzięki nowej aplikacji nie będziemy musieli już szukać czynnego kiosku i stać w kolejce po bilet, ominie nas również i zakup u kierowcy, ponieważ za jednym kliknięciem bilet wyląduje w naszym telefonie. Zanim jednak kupimy bilet za pomocą telefonu niezbędne są testy oraz ogłoszenie konkursu, mówi Piotr Janczar prezes MZK:

 

Ponadto spółka przymierza się do instalacji przynajmniej dwóch biletomatów, które mają sprawdzić czy będzie zapotrzebowanie na tego typu urządzenia. Pierwsze próby miały już miejsce w siedzibie spółki, jednak aby zamontować je na ulicach miasta niezbędne będzie pozyskanie środków na ten cel – zaznacza Piotr Janczar.

Aktualizacja – informacja od MZK 04.08

W dniu 07/08/2017 r. firma mPAY rozpoczyna wdrażanie w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Nysie platformy do sprzedaży biletów jednorazowych oraz miesięcznych poprzez aplikację na urządzenia mobilne.

W dniu 08/08/2017 r.  firma SkyCash rozpocznie uruchamianie platformy do sprzedaży biletów jednorazowych poprzez aplikację na urządzenia mobilne. Firma SkyCash planuję uruchomienie sprzedaży biletów miesięcznych w tym systemie w II połowie miesiąca sierpnia.

 

Podobne Posty

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.