Hala Nysa oficjalnie otwarta

Na ten dzień czekała cała Nysa. Po dwóch latach budowy przy ulicy Sudeckiej stanął obiekt widowiskowo – sportowy, który w założeniu ma być jedną z największych atrakcji gminy. 

2,5 tysiąca kibiców, zaproszeni goście, a także gwiazdy polskiego sportu – za nami oficjalne otwarcie Hali Nysa przy ulicy Sudeckiej. Były światła, dymy i występy artystyczne. Wszystko po to, by tak ważny wieczór był niezapomniany. Mecz połączył wszystkich mieszkańców, a każdy komu udało się zdobyć bilet datę 29 grudnia zapamięta na długo.

Mamy to! Jest hala! Chciałbym na ręce burmistrza złożyć serdeczne gratulacje z okazji uroczystego otwarcia jednej z największych i najnowocześniejszych Hali Widowiskowo – Sportowych w Województwie Opolskim, gotowej do przyjęcia ok. 3 tysięcy kibiców. Tak długo oczekiwana inwestycja będzie doskonale służyła lokalnym środowiskom sportowym, ale także mieszkańcom, stanowiąc idealne miejsce organizacji wydarzeń kulturalnych oraz imprez branżowych. – mówił przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego, Norbert Krajczy.

Cieszę się, że Nysa dołącza do miast o charakterze powiatowym, w którym również można stworzyć tak idealny obiekt sportowy, wielofunkcyjny, nowoczesny, który na pewno spełni państwa oczekiwania. Ogromne wyrazy uznania dla pomysłodawców, inicjatorów, architektów, wykonawców. Ta hala to także wsparcie Ministerstwa Sportu. – mówił wojewoda opolski, Adrian Czubak.

Zarówno Pani burmistrz Barska, a także Pan burmistrz Kolbiarz byli tymi, którzy pokazywali determinację, a także wielkie przekonanie, że to Wy zasługujecie na tą halę. Hala zbudowana jest dla mieszkańców Nysy oraz powiatu. Jest zbudowana dla radości i emocji dzieci. – mówił marszałek, Andrzej Buła.

Jest to jeden z niewielu projektów w Nysie, który wszyscy, bez względu na politykę walczyli o ten obiekt. Mamy to i będziemy mieć kolejne świetne projekty. – mówił burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz.

Czy według życzeń gości w Nysie powstanie druga hala? Czas pokaże.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.