282 osoby wzięły udział w ankiecie internetowej, która została przeprowadzona na fanpage’u I Love Nysa. Jakie wyniki uzyskaliśmy po tygodniu głosowania?

17% – TAK, 83% – NIE, to wyniki ankiety przeprowadzonej na fanpage’u I Love Nysa. Ankietowani odpowiedzieli na pytanie ” Czy radni powinni otrzymywać diety?”. Pod postem pojawiły się także komentarze. Oto kilka z nich:

” – Moim zdaniem nie. Okazało by się wtedy ilu radnych naprawdę chce działać bezinteresownie.” – pisze Pani Jolanta
” -Chyba lepiej wykonywać tą funkcję społecznie lub też za symbolicznym wynagrodzeniem max połowa minimalnej pensji” – pisze Pan Kazimierz
” – Tak ”-komentuje Pan Dariusz
” – Dieta ?! Czy zmieni się coś jeśli powiem: NIE ! Pensja, dieta … Co jeszcze przysługuje takiej osobie ? Ile jest radnych w całym kraju, którzy mają uznanie za tego typu pracę ? Dochodzi do tego dieta ! Czy wydatki i potrzeby państwa (społeczeństwa) pozwalają na taki obrót wydarzeń jak wypłacanie diet komuś kto pracuje w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania (Ile to jest niedaleko i kto by to ustalił to już wiemy!). […] ” – dodaje Pan Radek
Miesiąc wcześniej podczas sondy ulicznej zadaliśmy mieszkańcom Nysy to samo pytania. Część z nich była za tym, by rajcowie otrzymywali pieniądze za pełnioną funkcję, jednak zaznaczając, że diety powinny być obniżone lub adekwatne do aktywności radnego.

” – Nie takie duże, bo oni pensje mają i pobierają pieniądze za to, że nie pracują w zakładach, ale pieniądze biorą. A żeby taka była jeszcze wypłata to chyba za dużo.”

„- W pewnym sensie te diety są istotne ze względu na to, że radni ponoszą wydatki nawet podczas pełnienia swojej funkcji. Warto się zastanowić nad tym, aby radni rzeczywiście otrzymywali te diety za skuteczność działania. Jeżeli radny pracuje i skutecznie działa to powinien otrzymać nawet niewielkie wynagrodzenie, żeby mógł nawet te podstawowe kwestie związane z pełnieniem funkcji wykonać nie ponosząc dodatkowego obciążenia, bo wiadomo że czas poświęcony może wiązać się z mniejszą aktywnością w pracy czy przy innych obowiązkach.”

” – Jak zasłużą to tak.”

Link do ankiety

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.