W dupie mam pańskie uwagi – odpowiedział poseł Janusz Sanocki

„Głupia jesteś”, tak brzmiała odpowiedź posła Janusza Sanockiego na e – maila Fundacji Viva!. Działacze od kilku miesięcy proszą swoich sympatyków o apelowanie do posłów z prośbą o poparcie zakazu chowu zwierząt na futra w Polsce.

Zakaz chowu zwierząt na futra w Polsce popiera wielu polityków. Do najbardziej znanych jego zwolenników należy Jarosław Kaczyński. Niektórzy wstrzymują się od głosu, są jednak i tacy, którzy otwarcie wyrażają dezaprobatę dla nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Należy do nich niezrzeszony poseł Janusz Sanocki, który na e-mail jednej z sympatyczek Fundacji Viva! odpisał: “Głupia jesteś”.

Świadczy to o zupełnym braku kultury. Poseł najwyraźniej zapomniał, że to ludzie go wybrali. Wyłożył na stół cały arsenał argumentów, jaki miał w zanadrzu… a że ich nie ma, cóż innego mógł odpowiedzieć poza głupia jesteś”? My z pewnością o tej odpowiedzi i jego stosunku do zakazu nie zapomnimy i będziemy o tym przypominali podczas wyborów – mówi Martyna Kozłowska z Fundacji Viva!

Wiadomość do posła w tej sprawie napisał Mikołaj Jastrzębski z grzeczną prośbą o zachowanie kultury wypowiedzi. Nie musiał długo czekać na odpowiedź:

W dupie mam pańskie uwagi. Uważam pana za durnia – odpisał Janusz Sanocki.

Przyznam, że tego się zupełnie nie spodziewałem! Miałem nadzieję na merytoryczną odpowiedź albo jakąś refleksję posła nad swoim bardzo niestosownym zachowaniem, ale coś ewidentnie nie wyszło. Oczywiście dzisiaj zgłosiliśmy sprawę do Komisji Etyki Poselskiej – skwitował wypowiedź posła Mikołaj Jastrzębski, Fundacja Viva!

Sprawa została skierowana do Komisji Etyki Poselskiej.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.