Tłumy na spotkaniu z europosłem Patrykiem Jakim

fot. Nysa Hot

Cała sala Muzeum Powiatowego w Nysie zapełniła się mieszkańcami regionu, którzy chcieli spotkać się z europosłem Patrykiem Jakim. Przed wydarzeniem mieliśmy szanse zadać politykowi kilka pytań. 

Głosy mieszkańców Opolszczyzny pozwoliły mu zdobyć mandat posła, następnie Patryk Jaki zdobył funkcje europarlamentarzysty. Dziś ważne są sprawy w Brukseli, jednak polityk wciąż pamięta o opolskich miastach. Średnio co rok Patryk Jaki przyjeżdża do Nysy, i jak zdradził nam wczoraj w muzeum, to się nie zmieni.

To jest moje wielkie zobowiązanie. Tutaj zawsze miałem wielkie poparcie. Jestem za to wdzięczny. Mimo, że teraz nie startuje w żadnych wyborach to przyjeżdżam dalej spotykać się z ludźmi, tak jak to kiedyś obiecałem. Za każdym razem, kiedy samorządowcy z Powiatu Nyskiego proszą mnie o pomoc to ja pomagam. […] Dzisiaj o nic ja nie proszę osobiście mieszkańców Powiatu Nyskiego, ale jestem im wdzięczny za te lata poparcia, które mi udzielali. – mówi europarlamentarzysta Patryk Jaki

Polityk przypomina o swojej pomocy w ściągnięciu środków na budowę Hali Nysa, renowacje Katedry oraz uruchomieniu Centrum Mandatowego w naszym mieście. Odkąd jednak polityk otrzymał mandat w Brukseli, podejmuje decyzje międzynarodowe.

Też jest bardzo dużo pracy w Parlamencie Europejskim, żeby bronić wizerunku Polski, dlatego że nasze państwo jest regularnie atakowane, niesłusznie oskarżane. Moje zadanie polega na tym, aby pokazywać, że Polska nie jest państwem, które da sobą pomiatać. – dodaje polityk

Spotkanie, przed którym udało się nam porozmawiać z Patrykiem Jakim, odbyło się wspólnie z kandydatem do Sejmu Januszem Kowalskim. Obecnie mieszkaniec Opolszczyzny prowadzi intensywną kampanię.

Przejmuje pałeczkę po Patryku Jakim. Chciałbym być tak skutecznym parlamentarzystą jaki Patryk Jaki, który wspierał przez kilka lat Nysę. […] Patryk Jaki pokazał, że jest nowy standard aktywnego parlamentarzysty, który bez względu na opcje polityczną pomaga samorządowcowi, po to, żeby Opolszczyzna, czy Powiat Nyski był silny. To zawsze był świetny partner dla burmistrza Kordiana Kolbiarza właśnie w przyciąganiu nowych inwestycji i pomaganiu Nysie w rozwoju. – mówi Janusz Kowalski

Na spotkanie w Muzeum Powiatowym w Nysie przybyło wielu zainteresowanych. Sala placówki wypełniła się po brzegi. Po raz kolejny mieszkańcy regionu pokazali, że są chętni na rozmowy z politykami.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.