SLD przedstawia kandydatkę do Europarlamentu

Sojusz Lewicy Demokratycznej walczy o głosy na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku. Do Nysy przyjechała kandydatka partii do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

Kampanie wyborczy do Europarlamentu trwają. Swojego kandydata w naszym okręgu postanowił zaprezentować m.in. Sojusz Lewicy Demokratycznej. Z dziennikarzami oraz działaczami i sympatykami partii spotkała się w Nysie Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

Bardzo bym chciał, żeby nasz kraj dalej się świetnie rozwijał, bo jest to dla mnie absolutny priorytet i żebyśmy byli w Unii Europejskiej (teraz jesteśmy bardzo ważnym krajem) jeszcze jeszcze ważniejszym krajem.[…] Ja bym chciała, żebyśmy mieli taką moc jako przyszli europosłowie, żebyśmy byli w stanie ze sobą rozmawiać, dobrze reprezentować nasz kraj i dobrze rozmawiać z innymi reprezentantami – mówi Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska

Polityk zwiedzała Powiat Nyski wraz z Piotrem Woźniakiem, który kilka miesięcy temu otrzymał rekomendację od Rady Wojewódzkiej SLD do kandydatury na europosła. Przewodniczący Opolskiego SLD nie zdecydował się jednak na ubieganie się o mandat w Europarlamencie. W obecnych wyborach polityk wspiera Małgorzatę Sekułę – Szmajdzińską.

Najważniejsze to 26 maja na wybory pójść. Nie ważne jakie ma się poglądy, postawa obywatelska powinna być oczywista, tzn. ten kto w wyborach nie uczestniczy nie powinien już za chwilę, ewentualnie po 2/3 tygodniach krytykować tego co go otacza. Nie korzystamy z tego prawa, a wybory europejskie są specyficzne. Frekwencja w ubiegłej elekcji była na poziomie 24 %. O zgrozo! – mówi Piotr Woźniak

Przypominamy, że obywatele do urn pójdą już 26 maja. To właśnie wtedy wyborcy będą mogli zadecydować który z kandydatów do Europarlamentu powinien otrzymać głos.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.