Radni będą obradować 20, a może nawet i 30 godzin

dekada-6

Sesja Rady Miejskiej w Nysie, podczas której ma zostać uchwalony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego zbliża się wielkimi krokami.

Ta sesja z pewnością przejdzie do historii samorządności w Polsce, bowiem może potrwać 20, a nawet i 30 godzin. Wszystko to jest związane z ilością wniosków dotyczących newralgicznego terenu przy ulicy Kolejowej na którym ma powstać galeria handlowa Dekada, a które zgłosili mieszkańcy. Pomimo tego, że większość wniosków jest niemal identyczna to każdy punkt trzeba procedować osobno i przeprowadzić głosowanie. Już dziś wiadomo, że takiego czasu pracy nie wytrzymają tablety używane przed radnych, które służą do głosowania w związku z czym do sesji trzeba się przygotować niestandardowo mówi Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie Paweł Nakonieczny:

 

Jak dodaje Paweł Nakonieczny niemożliwe jest również zagospodarowanie np. całego piętra w nyskim magistracie, ponieważ urząd w tym czasie musi normalnie pracować. Na miejsce obrad prawdopodobnie zostanie wybrany jeden z ośrodków zlokalizowanych nad jeziorem nyskim, bowiem obrady muszą mieć miejsce na terenie gminy.

Termin sesji poznamy po 16 listopada, kiedy to zbierze się komisja urbanistyki.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.