Przewodniczący Kukiz’15 Paweł Kukiz i poseł Paweł Grabowski w Nysie

Parlamentarzyści klubu Kukiz’15 spotykają się dzisiaj z włodarzami opolskich miasta, by rozmawiać o sprawach lokalnych oraz sejmowych. Posłowie Paweł Kukiz oraz Paweł Grabowski zawitali także do Nysy. 

Czy po wyborach parlamentarnych odbędą się po raz kolejny wybory samorządowe? Posłowie Kukiz’15 uważają ten scenariusz za bardzo prawdopodobny. To właśnie dlatego politycy postanowili spotkać się z burmistrzami opolskich miast, także Nysy.

Pierwszą taką jaskółką, która uprawdopodabnia możliwość takiej okoliczności jest informacja, która została przez media trochę pominięta, mianowicie plany powołani nowego Województwa Częstochowskiego i plany zreformowania Województwa Mazowieckiego. W przypadku zmian mamy do czynienia z 4 czy 5 województwami, które graniczyłyby z nowym województwem, a to się wiąże z nowymi wyborami samorządowymi […] Z taką informacją jeździmy po samorządach, by przygotować burmistrzów i wójtów na taką ewentualność – mówi przewodniczący Kukiz’15 Paweł Kukiz

Przewodniczący Kukiz’15 przypomina także o pomyśle partii rządzącej, aby burmistrzów i wójtów miast wybierała rada, a nie mieszkańcy, na co nie zgadza się ugrupowanie. Zdaniem polityka włodarze powinni być wybierani przez obywateli bez względu na światopogląd, a kandydata powinna cechować przyzwoitością i fachowością.

Podczas konferencji prasowej poseł Paweł Grabowski skomentował także ostatnie wizyty w Nysie polityków Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości w temacie reaktywacji nyskiej naczyniówki. Zdaniem polityka to wyłącznie efekty rozpoczynającej się kampanii wyborczej.

W roku 2016 proponowaliśmy przy okazji sporu wokół lekarzy rezydentów, aby siąść do stołu i w ramach Okrągłego Stołu wypracować swoistą mapę drogową na powiedzmy 12 lat. Tak żeby każde ugrupowanie, PiS i PO, PSL, Nowoczesna, Kukiz’15 i inne ugrupowania się zobowiązały do tego, by przyjąć pewien system reform służby zdrowia, po to, by uniknąć ciągłego konfliktowania albo problemów ze służbą zdrowia. Niestety wówczas zarówno PO jak i PiS, jako największe partie, nie wyraziły zainteresowania przyjęciem takiego rozwiązania, dając jasny i wyraźny sygnał do tego, że chcą konfliktować i na tym konflikcie budować kapitał polityczny. Niestety, w przypadku Nysy widać to doskonale. – mówi poseł Paweł Grabowski

Parlamentarzysta przypomina, że do wyborów zostało mniej niż 2 miesiące i jest to niemożliwe, aby do tego czasu naczyniówka została ponownie otwarta. Uczulamy mieszkańców nie tylko mieszkańców Powiatu Nyskiego, ale w ogóle Opolszczyzny na takie zagrywki wyborcze. Skoro Pani wicewojewoda miała wszelkie ku temu możliwości, aby nyską naczyniówkę reaktywować to co takiego się stało, że dopiero po trzech latach niefunkcjonowania tego oddziału nagle władze opolskie i centralne przypomniały sobie o Nysę? – dodaje poseł Grabowski.

W tegorocznych wyborach do Sejmu Kukiz’15 łączy siły z partią PSL. Na opolskiej liście poseł Paweł Kukiz jest na 1 miejscu, natomiast poseł Paweł Grabowski na 3.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.